Zanedlouho po netradičním vystoupení ještě v netradičnějším prostředí se začalo po internetu šířit video s operními hvězdami Státní opery. Pasažéři drží v rukou telefony a nahrávají dění před nimi, když se zničehonic vedle nich rozezpívá další člověk. Počin pěvců vzbudil na sociálních sítích velký ohlas. A jak to vše vznikalo?

Pěvecké poprvé

Podle mluvčího Národního divadla Tomáše Staňka to nebylo nic jednoduchého. Vše muselo zůstat v utajení a prostory také nebyly ideální, přesto si to sólisté náramně užili: „Všichni byli pobavení, protože to byla věc, kterou nikdo z nich nikdy nezažil. Zpívat v takto netradičním prostředí a velmi blízko lidí, bylo nové. Většinou je mezi nimi a návštěvníky ve Státní opeře nebo v Národním divadle orchestr, lidé mají na sobě slavnostní oblečení, kdežto tady se jich téměř dotýkali, protože všichni čekali s batohy a kufry, až jim pojede vlak,“ popisuje dojmy operních pěvců mluvčí.

V hale zazněly útržky árií, které pěvci běžně zpívají, tak nemuseli příliš trénovat. Přesto si podle Staňka ještě nenápadně prostor vyzkoušeli, než vše započalo. Ke svému vystoupení museli získat i různá povolení a samozřejmě zvolit i vhodné přestrojení. Hlavní nádraží si vybrali z toho důvodu, že je blízko budově Státní opery, v níž je téměř po třech letech dokončená rekonstrukce za 1,3 miliardy korun.

Video
délka: 03:09.57

Na Hlavním nádraží překvapili pasažéry sólisté Státní opery. Chtějí upozornit na otevření zrekonstruované budovy Státní opery. Jiří Hudeček

V neděli 5. ledna při slavnostním znovuotevření to bude 132 let od úplně prvního otevření budovy na současné Wilsonově ulici. Na programu je operní koncert s podtitulem „Státní opera v proměnách času (1888–2018)“, který diváky provede po slavné historii čtyř operních souborů. Více informací naleznete zde.

Fotogalerie
5 fotografií