Lucie Bílá, Zuzana Bubílková i Laďa Kerndl čekají už v pátek na návštěvníky Vánočního jarmarku Blesku! Vánoční městečko budovali aranžéři ve třetím patře obchodního domu Kotva pět dní a teď už je skoro hotovo. VÁNOČNÍ JARMARK BLESKU může zítra v dekoracích zasněženého náměstí s ozdobenými stromky začít. Pětadvacet stánků čeká na první trhovce, kteří naplní jejich pulty svým zbožím. 

Pro děti se chystá Ježíškova pošta či vánoční strom s dárky. Naše trhy se konají pod střechou, takže je nemůže pokazit nepřízeň počasí. Slavnostní zahájení Přestože VÁNOČNÍ JARMARK BLESKU začne už v pátek od 9:00 hodin, samotný slavnostní start se bude konat až v 17:30! 

Se slevou do obchodů i na svařák

Poté, co si nakoupíte originální dárky, můžete s kuponem z pátečního Blesku dojít před Kotvu do stánku vinařství Kolby na skvělý svařák. Další kupony najdete také v zítřejším Blesk tv MAGAZÍNU, s těmi zase můžete nakoupit v obchodech uvnitř obchodního domu Kotva.

A od koho všeho můžete v pátek nakupovat? 

Kateřina Lenochová (29) a Marek Minařík (29) nabízí…

Elegantní i ekologická. Taková jsou skleněná brčka značky Steeblo. Jejich prodejci Kateřina Lenochová (29) a Marek Minařík (29) chtějí zákazníkům nabídnout možnost, jak omezit spotřebu plastů na jedno použití. Brčka ze skla se dají snadno vyčistit a v pití navíc vypadají stylově. „Nabízíme i dřevěné ručně vyráběné příbory a misky,“ doplňuje Lenochová. Všechno, co u nich koupíte, je vyrobeno v Česku. A na co se na VÁNOČNÍM JARMARKU BLESKU nejvíc těší? Především prý na sváteční atmosféru a vánočně naladěné návštěvníky. 

Aleš Till (38) představí… Betlémy podle vaší fantazie

Před rokem začal Aleš Till (38) vyrábět originální ručně zpracované interaktivní betlémy a vánoční ozdoby z překližky. „Betlémy svítí, je možné měnit pozici jednotlivých postav a zároveň je si jej můžete podle své fantazie namalovat,“ vysvětlil Till.

Na trhy se už moc těší. „Nejvíc jsem zvědavý na reakce lidí. Na trzích jsem byl zatím jen jednou a jinak prodávám své výrobky hlavně v okruhu známých a na zakázku,“ dodává prodejce.

Ručně vyráběné betlémy, které si můžete sestavit a namalovat podle svého vkusu, originální spodní prádlo, ekologická brčka nebo… Nejen to najdete na pultech pětadvaceti stánků hned první den VÁNOČNÍHO JARMARKU BLESKU.

Frederiqua Batsanová (38) přiveze… Originální spodní prádlo

Měla být lékařkou, nakonec usedla za šicí stroj. Vlastní módní značku představí Frederiqua Batsanová (38) z Teplic, která vytváří spodní prádlo z luxusních materiálů, originální tašky i plavky s uměleckým potiskem. „Chci, aby lidé moje prádlo ani necítili, jako by se oblékli do druhé kůže. Látky objednávám ze Španělska, z Turecka, Holandska i z Litvy,“ vypočítává návrhářka.

Na Jarmark Blesku přijede především proto, aby si lidé mohli její zboží osahat. „Mám webovou prezentaci, materiál ale pouhým okem člověk neodhadne, proto jsem využila tu příležitost zúčastnit se této akce,“ uzavírá Frederiqua. 

Program prvního víkendu

Pátek

9:00 – OTEVÍRÁ se VÁNOČNÍ JARMARK BLESKU

Ve 25 stáncích nabídnou své výrobky první prodejci

Na děti čeká Ježíškova pošta a vánoční strom s dárky

Sobota

9:00 – OTEVÍRÁ se VÁNOČNÍ JARMARK BLESKU

10:00 až 18:00 – děti si budou moci vyzkoušet zručnost v dílničkách VÁNOČNÍ- HO JARMARKU BLESKU, vyrobí si vánoční přání, vločky či andílky nebo betlém ze Sluníčka a Mateřídoušky

15:00 až 16:00 – pohádka pro děti Ať žijí strašidla, Metropolitní divadlo

17:00 až 17:30 – Povídání o Vánocích nebude chybět Ježíškova pošta a vánoční strom s dárky

10:00 až 12:00 a 13:00 až 18:00 – Kreativní dílny s Kroužky.cz pro velké i malé, vyrobíte si např. lampičku ze zavařovačky s vánočním motivem, adventní věnec z organzy, hravé kolíčky s vánočním motivem 

Neděle

9:00 – OTEVÍRÁ se VÁNOČNÍ JARMARK BLESKU

10:00 až 18:00 – děti si budou moci vyzkoušet zručnost v dílničkách VÁNOČNÍ- HO JARMARKU BLESKU, vyrobí si vánoční přání, vločky či andílky nebo betlém ze Sluníčka a Mateřídoušky

10:00 až 12:00 a 13:00 až 18:00 – Kreativní dílny s Kroužky.cz pro velké i malé, vyrobíte si např. hvězdičku – vánoční ozdobu, podložku z fi lcu, misku z provázků, tašku s vánočním motivem pomocí tupování

10:30 až 12:00 a 13:30 až 15:00 a 16:30 až 18:00 – workshopy pro dospělé, adventní věnce a vánoční dekorace s Bleskem pro ženy na děti čeká Ježíškova pošta a vánoční strom s dárky. 

* * * A navíc * * *

- Víkendová zábava pro děti Divadélko (vždy v sobotu)

- Dílničky pro děti (sobota a neděle)

- Workshopy pro dospělé (neděle)

- Povídání o Vánocích + praktické ukázky vánočních zvyků (každou sobotu)


Aktuální program si prohlédněte na jarmark.blesk.cz! 

Fotogalerie
11 fotografií