18. říjen 2019
Svátek slaví Lukáš, zítra Michaela

Nejbizarnější pražské svatby: Matrikářka zahučela do vody, svědky sháněli na ulici!

/
 • Z výpovědí matrikářek a oddávajících vyplývá, že častěji překvapují nevěsty než ženichové. (ilustrační foto)
  2. října 2019 ● 06:00

  Pražské matrikářky a oddávající zažili už v Praze leccos. Oslovili jsme městské části Praha 1 až 10, aby se nám svěřili s těmi nejšílenějšími, nejbizarnějšími a nejšokujícími svatbami, které zažili. Jedno slovo je všechny vystihuje - překvapující.

 • 1.

  Nevěsta v holínkách

  Nevěsta si vzala k oltáři holínky. (ilustrační foto)
  Nevěsta si vzala k oltáři holínky. (ilustrační foto)
  Autor: Shutterstock.com

  Botanická zahrada v Troji už hostila několik krásných svateb, ale jedna stála za to! Nevěsta si místo střevíčků vzala na nožky bílé holínky.Přišlo mi to moc pěkné a vtipné, nám se to líbilo a byla roztomilá,“ vzpomíná na „nadstandardně vybavenou” nevěstu vedoucí matriky Prahy 7 Marcela Henke.

 • 2.

  Utajená svatba

  Nevěsta se dozvěděla, že se vdává až ráno před svatbou (ilustrační foto).
  Nevěsta se dozvěděla, že se vdává až ráno před svatbou (ilustrační foto).
  Autor: profimedia.cz

  V Praze 6 si pro nevěstu oddávající spolu s ženichem připravili pořádné překvapení. Nevěsta totiž do posledního dne nevěděla, že se bude vdávat. Dlouholetý partner své přítelkyni tvrdil, že si ji nikdy nevezme a jednoho krásného dne jí připravil pořádný šok: „Teprve ráno, kdy ji manžel zavezl ke kadeřnici a kamarádka donesla kytici, se dozvěděla, že se bude vdávat. Vše jsme naplánovali s matrikářkami a ženichem dopředu. Před obřadem jsme se ještě několikrát nevěsty ptali, jestli s tím souhlasí. Zpětně můžu říct, že to byla jedna z nejkrásnějších svateb,“ prozradil oddávající místostarosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS).

 • 3.

  Matrikářka v bazénu

  Matrikářka z Prahy 8 spadla do bazénu (Ilustrační foto).
  Matrikářka z Prahy 8 spadla do bazénu (Ilustrační foto).
  Autor: Foto: Profimedia.cz

  Pořádné pozdvižení se odehrálo v Praze 8, kde se odehrála tragikomická situace vystřižená jako z filmu. Jedna z matrikářek totiž během svého přesunu omylem spadla do bazénu. Naštěstí se jí nic nestalo a svatba se uskutečnila. Dnes se o tom na úřadě už jen vtipkuje a žádné další překvapení se po dobu oddávání místostarostce Prahy 8 Vladimíře Ludkové (ODS) naštěstí nestalo.

 • 4.

  Nejdojemnější svatby

  Nejdojemnější jsou svatby seniorů. (ilustrační foto)
  Nejdojemnější jsou svatby seniorů. (ilustrační foto)
  Autor: Profimedia

  Oslovení oddávající a matrikáři napříč městskými částmi se shodli, že nejdojemnější svatby jsou mezi starými lidmi, kteří spolu žijí dlouhou dobu. Kupříkladu jeden ženich, který byl hospitalizovaný s těžkou diagnózou v Praze 9, si nemohl vzít svoji dlouholetou partnerku v nemocnici. Podepsal tak revers a vyrazil domů, kde se nakonec svatba uskutečnila. „Navzdory všemu to byla moc pěkná svatba a dojetí se nikdo neubránil,“ vzpomíná zastupitelka Prahy 9 Taťjana Horká (ODS/Svob.).

 • 5.

  Nevěsta v džínách

  V Praze 3 vyrazila k oltáři nevěsta, která nedopnula džíny (ilustrační foto).
  V Praze 3 vyrazila k oltáři nevěsta, která nedopnula džíny (ilustrační foto).
  Autor: istockphoto.com

  Konzervativní oddávající musí v některých případech pořádně zatnout zuby a vydržet, když se svatebčané neobléknou příliš důstojně. Letos oddával místostarosta Prahy 3 Tomáš Mikeska (TOP09/ STAN) nevěstu, jejíž muž byl lépe oblečený, než ona: „Nevěsta přišla na radnici v džínách, které jí navíc šly špatně dopnout vpředu. Na sobě také měla pánské tričko, které já běžně nosím na zahradu. Ženich byl v podstatě lépe oblečený,“ vzpomíná na možná nejhorší svatební šaty, v nichž oddával nevěstu. Důvod, proč takhle přišli nastrojení, byl jednoduchý: „Ti lidé spolu žili dlouho, asi dvacet let, a potřebovali to jen posvětit. Mně to přesto vadí, když se lidi neoblečou pořádně,“ prozradil místostarosta Prahy 3.  

 • 6.

  Bizarní příjezd

  V Praze přijela k oltáři nevěsta na koni.
  V Praze přijela k oltáři nevěsta na koni.
  Autor: Blesk:Martin Přibyl CNC

  Matrikářky z Prahy 7 byly překvapené dopravním prostředkem, který zvolila jedna z nevěst při příjezdu k oltáři: „Asi můj nejbizarnější zážitek byl, že nevěsta přijela na koni,“ vzpomíná Marcela Henke s úsměvem na nevěstu v bílých šatech usazenou v sedle na koni. V Praze 5 přišli k obřadu zase hosté bosí. Obřady ve vzduchu nebo pod vodou žádná z oslovených městských částí nedělala, protože s tím musí souhlasit matrikářky. „Ani jedna z matrikářek v Praze by se k tomu podle mě neodhodlala,“ vysvětluje vedoucí matriky Prahy 7.

 • 7.

  Svědek z ulice

  V Praze 6 našli svědka na ulicí před úřadem.
  V Praze 6 našli svědka na ulicí před úřadem.
  Autor: top09.cz

  Praha 6 je obsypaná různými ambasádami, mezi nimiž je také velvyslanectví Izraele. Z ní posílají na úřad Prahy 6 snoubence, aby se na radnici vzali. Izrael totiž uznává sňatky v České republice: „Často sem snoubenci zavítají jen na den, či dva, aby se vzali, a pak letí zase pryč. Stalo se nám, že jsme neměli dostatek svědků ke svatbě, a tak jsme je hledali na ulici, aby se sňatek mohl uskutečnit,“ směje se místostarosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS).

  Fotogalerie
  8 fotografií

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 2

titan33: se dá vyslovit ano, ale že by někdo topil, svědci byli zkoprněný šokem a ještě se nažrali za naše prachy, celá tahle šou trvala asi cca 4 hoďky i Karštejnem, to se muselo vydýchat

(02. 10. 2019 17:22)

jabadabadu: Duranga woe

(02. 10. 2019 06:47)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
VYHLEDAT VÝSLEDKY Načítám
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy