22. srpen 2019
Svátek slaví Bohuslav, zítra Sandra

10 pohádkových svatebních míst v Praze: Kde se berou i české celebrity?

/
 • Víme, kde jsou nejkrásnější místa ke svatbě v Praze.
  Víme, kde jsou nejkrásnější místa ke svatbě v Praze. (Blesk)
  13. srpna 2019 ● 05:51
   

  Po Praze je ukrytá spoustu nádherných míst, kde lze prožit jeden z nejdůležitějších dnů života. Zeptali jsme se oddávajících a matrikářek z městských částí Praha 1 až 10 na doporučení, jaká jsou NEJ oblasti k uspořádní obřadu nebo celé svatby. Víte, kde se vdávala Michaela Jílková nebo Petr Rychlý oženil syna?

 • 1.

  Nejkrásnější výhled v Praze

  Z Petřínských teras vidíte Prahu jako na dlani.
  Z Petřínských teras vidíte Prahu jako na dlani.
  Autor: foto Tučkovi

  Mezi nejlepší místa pro svatbu se pravidelně řadí Petřínské terasy v Praze 1. Není se, co divit. Lze odsud vidět Pražský hrad, Malou Stranu a město rozpínající se na východ. Svatebčané si mohou projít rozlehlý park na Petříně a svézt se na terasu lanovkou. Svého syna zde oženil také bývalý trenér české fotbalové reprezentace Ivan Hašek (55). Fotbalista Pavel Hašek (36) si na Petříně vzal modelku Kláru Menglerovou (32). Vdávat se tu měla i Petra Faltýnová s hokejistou Martinem Ručinským. Jenže týden před obřadem své rozhodnutí Ručinský změnil a ke svatbě už nedošlo.

 • 2.

  První manželský polibek uprostřed vinice

  Z altánu v Grébovce je nádherný pohled na vinici.
  Z altánu v Grébovce je nádherný pohled na vinici.
  Autor: Eva Fornálová

  Necelých pět let se pyšní Praha 2 nádherně zrekonstruovaným areálem, jehož součástí je i vinice. Nad zelenými rostlinami se tyčí dřevěný altán, který je oblíbeným prostorem pro svatební obřady. Snoubenci si mohou do Grébovky běžně udělat výlet a podívat se, jestli to bude „jejich“ místo. V červnu 2017 se zde třeba vdávala exmanželka Daniela Hůlky (51) a Josefa Vojtka (54), Libuše Rohlíčková (38). K oltáři ji přivedl její bývalý manžel a otec syna Matyáše, zpěvák Josef Vojtek.

 • 3.

  Obřad nad vodopádem

  Po dlouhých schodech až k oltáři v Praze 3.
  Po dlouhých schodech až k oltáři v Praze 3.
  Autor: Jiří Marek

  Rajská zahrada je možná nejhezčí park v Praze 3. Je tu dětské a fotbalové hřiště nebo venkovní posilovna. Park v kopci je pak plný různých dřevin, keřů a nádherných květin. Celému místu pak dominuje altán, k němuž vedou dlouhé schody a jejichž prostředkem protéká vodopád do malého jezírka. Nahoře pak čeká na snoubence krásný výhled na Prahu. Svého syna Matěje zde oženil herec Petr Rychlý (54). Sympatický Matěj Rychlý je reportérem Krimi zpráv na Primě. Mezi jeho přátele patří i několik mluvčích policie, kteří v uniformě na jeho obřadu nechyběli.

 • 4.

  Ukrytý secesní skvost

  Milovníci zdobného secesního stylu budou nadšení z Villy Voyta.
  Milovníci zdobného secesního stylu budou nadšení z Villy Voyta.
  Autor: Villa Voyta

  Ve vilové čtvrti v Praze 4 se ukrývá luxusní, secesní vila z roku 1914. Původně se jednalo o hostinec pod názvem Daliborka, ale v devadesátých letech ho v secesním stylu přestavěli na hotel. Svatební obřady s mohou konat v altánu nebo uvnitř vily. Hlavní výhodou tohoto místa je, že obřad, svatba i spánek se mohou uskutečnit na jednom místě. Zajímavostí je, že ve Ville Voyta vařil v letech 1996 až 1998 šéfkuchař Zdeněk Pohlreich. 

 • 5.

  Výměna prstýnku v romantickém parku

  Kolem Letohrádku Kinských je nádherný park.
  Kolem Letohrádku Kinských je nádherný park.
  Autor: Blesk:Jiří Hadač

  Příznivci zeleně a důstojného klasicistního stylu si přijdou na své u Letohrádku Kinských. V budově z počátku 19. století se nyní nachází Národopisná sbírka a svatební obřad je možný uspořádat venku nebo uvnitř. Ve vstupní hale je ale omezená kapacita pro 60 lidí. Hlavní výhodou letohrádku je, že následné fotografie ze svatby působí velmi majestátně díky krásné, bílé vile v pozadí. Svatební obřad tu měla v roce 2014 moderátorka Michaela Jílková, která si vzala miliardáře Michala Voráčka. Jenže svazek dlouho nevydržel a po necelých třech letech se rozvedli. 

 • 6.

  Svatba v luxusním letním sídle

  Luxusní svatba v novorenesanční vile Lanna.
  Luxusní svatba v novorenesanční vile Lanna.
  Autor: Vila Lanna

  Málokdo ví o velmi reprezentativní vile Lanna v Praze 6, kterou vlastní Akademie Věd ČR. Kromě konferencí a různých oslav se zde také konají nádherné svatby. Ať už v zelené zahradě nebo ve freskami bohatě zdobeném společenském sále. Nahlédnout do vily můžete i během roku, kdy se zde konají různé akce.

 • 7.

  Veselka v klasicistní vilce vědců

  Na Trojském zámku se konají svatby jako z pohádky.
  Na Trojském zámku se konají svatby jako z pohádky.
  Autor: Jindřich Mynařík / Blesk

  Trojský zámek v Praze 7 patří bezesporu k nejoblíbenějším místum ke svatebním obřadům v hlavním městě. Kolem barokního zámku se nachází rozsáhlá zahrada s přírodním bludištěm, fontánami a ovocnými stromy. Zahrada je běžně přístupná veřejnosti. V zámku pak sídlí Galerie hlavního města a pořádá zde během roku různé výstavy. Sály v zámku mají bohatou freskovou výzdobu.

 • 8.

  Obřad v zahradě psychiatrické léčebny

  Kolem psychiatrické léčebny Bohnice se rozléhá starý park.
  Kolem psychiatrické léčebny Bohnice se rozléhá starý park.
  Autor: Blesk

  Méně obvyklým místem ke svatebnímu obřadu je zahrada psychiatrické nemocnice Bohnice. V obří zahradě se nacházejí staré stromy a dřeviny, které naleznete v Praze málokde. Samotný areál pochází z počátku 20. století a patřil k nejmodernějším ústavům tehdejší doby. 

 • 9.

  Polibek uprostřed prolézaček

  Park Podviní v Praze 9 patří mezi méně tradiční místa k obřadu.
  Park Podviní v Praze 9 patří mezi méně tradiční místa k obřadu.
  Autor: MČ Praha 9

  Mezi nejkrásnější místa v Praze 9 patří park Podviní. Rozlehlý prostor je ideální pro svatbu, kdy nastávající novomanželé myslí i na děti svých kamarádů. Jsou tu různé houpačky, prolézačky, ale i koutky, kam se schovat s fotografem a pořídit si nádherné fotky ženicha a nevěsty. V parku není ani nouze o vodní prvky. 

 • 10.

  Schovaný, malý, venkovský obřad

  Trmalova vila je ideální pro malou svatbu. Kotěrův klenot si určitě zamilují znalci architektury a lidové kultury.
  Trmalova vila je ideální pro malou svatbu. Kotěrův klenot si určitě zamilují znalci architektury a lidové kultury.
  Autor: Jiří Marek

  Ve Strašnicích se mezi vilkami ukrývá jeden nepříliš známý architektonický skvost. Slavný český architekt Jan Kotěra zde navrhl v duchu anglické moderny dvoupatrovou rodinnou vilku. V roce 1911 to byl objekt uprostřed polí a v současnosti se na něj jezdí dívat i ze zahraničí. Svatebčanům se podle průvodkyně zase líbí venkovský vzhled Trmalovy vily a drobná upravená zahrada s altánem. V kovovém plotě kolem pozemku jsou siluety srdce, kde jinde se tedy brát?

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
VYHLEDAT VÝSLEDKY Načítám
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy