Stánky se sezonním ovocem a zeleninou, masem, kozími a kravskými sýry a mlékem, domácími vajíčky, květinami a kořením se vrátily na náměstí Jiřího z Poděbrad. „Už nám to tu chybělo. Teď se jen těšíme na jaro, kdy bude nabídka ještě širší,“ těšila se z prvního dne trhů místní obyvatelka Denisa, která si v košíku odnášela květiny, ořechy a uzeniny.

Eko-vlna 

Přestože se na první pohled trhy zdají být trhy identické s těmi loňskými, není tomu tak. Farmářským trhům na Jiřáku už není ekologie cizí. Naopak se snaží dohnat světové trendy, které vedou k šetření naší planety. A tak nově na trzích nedostanete salám do klasického igelitového sáčku, ale do eko-tašky z kukuřičného škrobu.„Tyto tašky se nepodílí na nárůstu množství odpadu, a pro přírodu tak nepředstavují žádnou hrozbu. Zároveň skýtají mnoho výhod i přímo pro vás, zákazníky. Lépe se s nimi manipuluje, jsou pevnější a také vizuálně mnohem přitažlivější,“ sdělila Veronika Brabcová ze Správy zbytkového majetku Praha 3, která trhy na Jiřáku pořádá.

Eko-vlna taškami nekončí. Jednorázové kelímky, plastové kelímky už tady taky nedostanete. „Nahradí je bio kelímky společně se zálohovanými, které je možné opětovně používat,“ svěřila Brabcová, která podotýká, že jeden vratný kelímek může nahradit až tisíc jednorázových, které nejsou tak odolné.

Kdy se sem vypravit?

Trhy je možné navštívit každý všední den mezi osmou hodinou ranní a šestou večerní. V sobotu zde nakoupíte suroviny na víkendový oběd mezi osmou ranní a druhou hodinou odpolední.

Pokud vás zajímají ceny, rozklikněte si galerii článku:

Fotogalerie
37 fotografií