Rocková a britpopová legenda Oasis se sice rozpadla roku 2009, její fanoušci ani přesto ale nemusejí zoufat. Jak Blesk.cz informoval, její někdejší frontman a jeden ze zakladatelů, Liam Gallagher, zamíří do Česka! A víme, kde ho budete moci spatřit - po 22 letech se totiž vrátí takřka na „místo činu“, tedy na pražské Výstaviště, kde Oasis v roce 1997 poprvé a naposledy v Česku rozezpívali obrovský dav svých přívrženců.

Gallagher se objeví na Metronome Festivalu, jehož čtvrtý ročník proběhne právě na Výstavišti, a to ve dnech 21. a 22.  června 2019. A bude to vskutku nadupaný začátek léta - kromě něj totiž vystoupí také Kraftwerk, Morcheeba nebo Primal Scream, z českých kapel zahraje například Pražský výběr. Gallagher zazpívá hity nejen ze své sólové desky As You Were, kterou vydal před dvěma lety, ale skalní fanoušky světové pecky 90. let neochudí ani o hity, jež Oasis proslavily.

Kapelu založil Liam Gallagher roku 1991 spolu se svým bratrem, kytaristou Noelem a stali se senzací britského rocku a popu 90. let a jednou z nejúspěšnějších britských kapel všech dob. Kapela se v roce 2009 rozpadla, Liam založil skupinu Beady Eye, kterou tvořili členové Oasis vyjma Noela. Kapela vydala dvě řadové desky, na kterých se otevřeně přiklonila k tradici britského psychedelického rocku éry Beatles. Beady Eye fungovali do roku 2014, o tři roky později přišel Liam Gallagher s debutovým sólovým albem As You Were, které sklidilo úspěch.

Kde: Výstaviště Praha
Kdy: 21.-22. června 2019
Za kolik: dvoudenní vstupenka na stání 1790, dvoudenní vstupenka na sezení 2490 Kč