Na Štědrý den, tedy v pondělí 24. prosince, má Zoo Praha otevřeno od 9 do 14 hodin, kdy se zavřou pavilony a restaurace. Lidé se budou smět po areálu pohybovat ještě o dvě hodiny déle.

Návštěvníci mají možnost zvířatům přinášet nejrůznější dobroty. Mezi ty patří ovoce, zelenina, piškoty, různé druhy ořechů nebo suché pečivo. Pokud však chcete udělat radost i věcným darem, máte možnost. „Lidé mohou přinést například prostěradla nebo povlečení, doporučujeme jednobarevná. Hodí se našim orangutanům, kteří si s nimi velmi rádi hrají, dělají si z nich různé houpačky, přikrývají se s nimi a podobně,“ uvedla tisková mluvčí Zoo Praha Lenka Pastorčáková.

Letošní novinkou v rámci zvířecích darů jsou potom fotbalové míče, které dostanou zdejší tygři. „Mají opravdu obrovskou spotřebu těchto míčů,“ prozradila mluvčí, podle které tak rozhodně takový dárek padne na úrodnou půdu. „Všechny tyto dary mohou návštěvníci zanechat u hlavního vchodu, kde budou připravené speciální koše, které naši zaměstnanci přeberou a v následujících dnech přidělí zvířatům,“ dodala Lenka Pastorčáková.

Video
délka: 03:15

Lenka Pastorčáková a Jan Petera o programu Zoo Praha do konce roku. Daniel Vitouš

Na Štědrý den si pro návštěvníky ve 13:00 hodin připravili speciální vánoční vystoupení zdejší miláčkové publika, kterými jsou lachtani. Také oni se mohou těšit na vánoční nadílku, kterou však v Zoo Praha ten den neobdrží jen zvířata, ale také děti. „Dostanou malé perníčky, nebo jiné drobné dárky u hlavního vchodu,“ prozradil Jan Petera ze vzdělávacího a programového oddělení Zoo Praha, podle kterého navíc děti do 15 let budou ten den mít vstup za symbolickou korunu.

Štědrým dnem to nekončí

Zábava v pražské zoologické zahradě potrvá i v následujících dnech. Hned 25. a 26. prosince se v „Rezervaci Bororo“ od 12:00 hodin odehraje představení domácích zvířat. Také v těchto dnech se budou rozdávat dárky dětem, které se zapojí do programu. V následujících dnech dojde na tradiční krmení vánočními stromky, které neměly to štěstí a nikomu neudělaly během štědrého dne radost v pražských domácnostech. Například velbloudi nebo sloni si na nich budou pochutnávat od 28. do 30. prosince při speciálních komentovaných akcích.

Silvestr jim nevadí

Pokud mají příznivci Zoo Praha strach o bezpečí zdejších zvířat během silvestrovského bujarého veselí, mohou zůstat v klidu. „V tomto směru mohu všechny návštěvníky a příznivce uklidnit, naše zvířata na Silvestra nikterak netrpí. Do areálu nepouštíme lidi s dělobuchy a zároveň má zoo tak výhodnou polohu, že se dá říci, že zvuk a silvestrovský randál sem příliš nemá jak dolehnout,“ vysvětlila Lenka Pastorčáková.

Zoo Praha závěrem zve návštěvníky také na Nový rok, kdy v areálu proběhnou speciální komentovaná krmení. „Na úvod roku to může být milá vycházka, která bude milým začátkem pro celou rodinu,“ dodal za programové složení Jan Petera.

Fotogalerie
10 fotografií