Svou první desku vydala, když jí bylo devatenáct let. O tři roky později chystá pokračování. Norská jezinka strhuje davy svým čistým něžným hlasem bez přikrášlování. Faleš na koncertech ani neuslyšíte. Fanoušci popisují poslech jejího zpěvu jako nadpozemský zážitek.

Cítím se jako portál

„Když zpívám, tak se cítím jako portál. Nejsem sama sebou a zároveň se nestávám nikým jiným. Jsem jenom hlasem. Je to krásný pocit, protože jsou i horší věcí, kterými se člověk může stát,“ říká Aurora o přístupu k sobě samé.

Novou desku nahrávala v pohádkovém studiu v jednom francouzském zámku za pomoci britské dvojice MyRiot a rostoucího norského talentu Askjella. Velkou roli v produkci hrála i sama Aurora. „Teprve teď chápu sebe sama lépe než kdy dřív a konečně vím, co chci sdělit ostatním. Nová deska bude o všech našich podobách lidství. Bude o tom, jak ubližujeme ostatním i o tom, jak je milujeme, o našich krásách i špatnostech.“

Vydání první části je naplánováno na 14. prosince a druhé půlky bychom se měli dočkat začátkem následujícího roku.  „Svět se stal chaotickým místem k životu, což není jenom špatné. Takhle chaos můžeme ochutnat a pochopit jej pro naše vlastní dobro,“ těží se ze světa kolem sebe Aurora. Změna hloubky jejích textů je vidět už z prvního singlu Queendom. V něm volá po boji za práva všech. Více informací ke koncertu objevíte tady.

Kdy? 19. ledna
Kde? Forum Karlín
Vstupné? 695 korun