18. listopad 2018
Svátek slaví Romana, zítra Alžběta

8 nejromantičtějších míst v Praze: Tady vám vaše vyvolená rozhodně řekne ano!

/
 • Která jsou ta nejromantičtější místa v Praze?
  14. února 2018 ● 12:12
   

  Chcete oslavit Valentýn nebo prostě jen hledáte kouzelné místo, kam byste se mohli v nejbližších dnech vypravit se svou drahou polovičkou? Vybrali jsme pro vás osm nejromantičtějších míst v Praze, která stojí za to navštívit. 

 • 1.

  Petřín

  Nejromatičtější místa v Praze
  Přestože je Petřín oblíbenou květnovou destinací, lidé sem míří i na Valentýna. Pokud se nechcete na romantické schůzce zadýchat a chcete si užít výhled na Pražský hrad, nasedněte do zdejší lanovky. Ta denně jezdí až do 23:20 hodin. Pokud se tedy zapomenete po této hodině na kopci, budete muset sejít po svých. Pokud míříte na rozhlednu, pamatujte, že má jen do 20 hodin.

   

  Ideální čas schůzky? V 18 hodin, abyste nemuseli hlídat čas odchodu z věže.

 • 2.

  Vyšehrad

  Nejromatičtější místa v Praze
  Vyšehrad patří k nejmagičtějším a zároveň nejromantičtějším místům v Praze. Pokud hledáte místo, odkud si užijete západ slunce, rozhodně doporučujeme vypravit se sem. Vyšehrad vám dopřeje nádherný výhled na slunce a taky na Podolí. 

   

  Ideální doba schůzky? Doporučujeme se sem vypravit už ve čtyři. Okolo páté zapadá slunce. 

 • 3.

  Strossmayerovo náměstí

  Na Strossmayerově náměstí můžete zažít první máj na Valentýna
  Pokud se nemůžete s protejškem rozhodnout, zda slavit Valentýn, nebo první máj, udělejte kompromis. Na Valentýna se můžete políbit pod prvními rozkvetlými třešněmi v Praze. Ty objevíte okolo kostela na Strossmayerově náměstí. V malém parčíku si navíc můžete sednout na lavičku a štěbetat o tom, jak jste na tyhle dva svátky vyzráli.

   

  Ideální doba schůzky? Odpoledne mezi 15. a 17. hodinou

 • 4.

  Náplavka

  Užijte si romantiku u labutí
  Dalším nejromantičtějším místem v Praze je náplavka. Udělejte si procházku po Rašínově nábřeží směrem do Podolí. U zastávky Výtoň se pak nechte převést přívozem na druhý břeh, kde si můžete užít odpolední krmení labutí. Navíc se můžete kochat výhledem na Vyšehrad. 

   

  Ideální čas schůzky? Dopročujujeme se sem vydat mezi 15. a 17. hodinou odpolední, kdy je hezký západ slunce.

 • 5.

  Žižkovská věž

  Na věži se můžete zhoupnout v zavěšených sedačkách a přitom se můžete kochat celou Prahou
  Romantiku si můžete užít i v pořádné nadmořské výšce. V observatoři žižkovské věže můžete část schůzky proklábosit v zavěšených křeslech a zbytek věnovat pozorování Prahy z nejrůznějších úhlů.

   

  Ideální doba schůzky? Doporučujeme vypravit se sem už při brzkém odpoledni.

 • 6.

  Kyvadlo na Letné

  Nejromatičtější místa v Praze
  Pokud bydlíte v Praze 7, rozhodně neuděláte chybu, pokud se vypravíte ke kyvadlu na Letnou. Ještě za světla si můžete prohlédnout celou Prahu jako na dlani a večer se můžete zase kochat všemi těmi světly nočního města. 

   

  Ideální doba schůzky? Doporučujeme sem jít v brzkém odpoledni. Večer tady bývá větrno.

 • 7.

  Karlův most

  Nejromatičtější místa v Praze
  K dalším romantickým místům rozhodně patří Karlův most. Důkazem toho je i spousta zamilovaných dvojic, které sem míří. Nejenomže je osud moc pěkný výhled na Hrad, ale také se tady můžete nechat namalovat. Během pár minut si můžete odsud odnést památku na celý život.

   

  Ideální doba schůzky? Doporučujeme se sem vypravit mezi 15. a 17. hodinou. Záleží na tom, zdali si chcete užít výhled a nechat si stihnout nakreslit svou podobiznu.

 • 8.

  Podolská vodárna

  Pražané už nekrmí jen labutě. Do Podolí míří na krmení nutrií
  A ještě pro vás máme tip na místo, které sice mezi nejromantičtější nepatří, ale i tak vás rozněžní. Jestli máte vztah s milovníkem nebo milovnicí chlupatých zvířátek, doporučujeme se vypravit do podolského přístavu. Objevíte tady asi dvacítku nutrií říčních, které obývají povodí Vltavy. Nutrie jsou navíc zvyklé přijít až k vám a sníst vám mrkev přímo z ruky. Nezapomeňte si s sebou mrkev.

   

  Ideální doba schůzky? Od 15. do 18. hodiny, abyste si nutrie užili za světla.

  Video
  délka: 02:48
  1080p 720p 360p

  8 nejromantičtějších míst v Praze Eva Fornálová

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
VYHLEDAT VÝSLEDKY Načítám
1080p 720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy