Do distribuční společnosti v Praze 9 vyrazili celníci v úterý hned ráno. „Celníci obsadí celý objekt, seznámí vedení firmy s tím, že přichází na kontrolu, a nechají si shromáždit všechny zaměstnance v místnosti a poté začíná lustrace,“ popsala mluvčí pražských celníků Ivana Kurková, jak takové kontroly probíhají.

Nejinak tomu bylo i v tomto případě - celníci, kterých bylo na místě přibližně 25, shromáždili všechny zaměstnance do jídelny. Více než 40 z nich pocházelo ze zemí Evropské unie i mimo ně, proto celníky zajímaly zejména pracovní doklady. Ke smůle zaměstnavatele objevili pochybení: podle agentury Aktu.cz nesplnil ve 20 případech informační povinnost vůči úřadu práce, ve 30 případech dokonce nebyla předložena pracovní smlouva. Kvůli prohřešku bylo se společností zahájeno správní řízení a hrozí jí vysoká pokuta.

K zasahujícím celníkům se často přidávají i zaměstnanci finančního úřadu - a tak tomu bylo i v tomto případě. „Pražští celníci provádějí tyto kontroly pravidelně, za loňský rok jsme provedli zhruba 60 podobných kontrol,“ sdělila Kurková.

Fotogalerie
7 fotografií