Během večera zazní šestnáct písní legendárního hudebního tvůrce Jaroslava Ježka. Jak už název napovídá, číslo tři zde značí vztah tří mužů. Během večera se dozvíte o nelehkém osudu Ježka a o jeho vztahu s Voskovcem a Werichem.

Na pomyslných divadelních prknech Werichovy vily se vám představí 4 herci, zpěváci a muzikanti Ondřej Vacke, Pavel Husa, William Valerián a Marek Mikulášek. Během večera poznáte někdy až dokumentárním způsobem tři velikány české kultury. 

3 strážníci opět ve Werichovce
Autor: Umělecká agentura Pierrot

Tři strážníci

Název hry není zvolen jen tak náhodou. „Jedna z prvních našich písniček s Ježkem byla Tři strážníci, roku 1928. Ježek sobě a nám dvěma tento titul oficiálně udělil. My tři strážníci si přece rozumíme, veď, říkával s nadšeným úsměvem, kdykoliv jsme v blázinci zákulisí nebo nad jeho pianem rozřešili vespolek nějaký zmatený a beznadějný problém, který ohrožoval premiéru,“ popisoval kdysi Jan Werich.

„Tři strážníci, to byla autorská solidarita, svízele řemesla, to byly premiérové ovace, fašistické demonstrace i společný odjezd za oceán. Tři strážníci, to byl pro nás obraz věrnosti, symbol všeho, oč jsme se společně pokoušeli,“ řekl.

Kdy? 22. února od 20 hodin
Kde? Werichova vila
Vstupné? 200 korun

Více informací objevíte tady.

Fotogalerie
35 fotografií