Pondělní studium komunismu
Výstava popisuje vzestup a pád komunismu ve 20. století.

Pokud máte rádi historii, udělejte si v pondělí procházku na náměstí Jiřího z Poděbrad. Objevíte tam venkovní výstavu, která vám odhalí o komunismu i to, co jste o něm doposud nevěděli. Výstava je v uličce, která spojuje kostel s tramvajovou zastávkou. Výstava tady bude do konce ledna.

Kdy? celý leden
Kde? náměstí Jiřího z Poděbrad
Vstupné? žádné

Úterní dokumentární večer
Užijte si dokumenty zdarma.

V úterý v jednu odpoledne můžete zhlédnout zdarma dokumentární snímek Život začíná po stovce. V Komunitním centru Husitská bude tentýž den také projekce. Nebudete moci zhlédnout tentýž snímek, ale estonský film Co se nenosí. Více informací objevíte tady.

Kdy? v úterý od 13 a 18 hodin
Kde? Komunitní centrum Husitská, Praha 3
Vstupné? žádné

Středa na Hradě
Svatý Václav je častým námětem historických děl.

Ve středu se vydejte na Hrad. Až do 23. ledna si můžete zdarma prohlédnout výstavu Symbolická moc českých korunovačních klenotů. Ve Vladislavském sále uvidíte zbroj svatého Václava, korunovační meč i klíč od českých korunovačních klenotů. Více informací objevíte tady.

Kdy? nejen ve středu, od 10 do 17 hodin
Kde? Vladislavský sál
Vstupné? žádné

Čtvrteční bruslení s vlastní výbavou
Na Letné objevíte kluziště i sněhové duny.

Běžte se ve čtvrtek po náročném týdnu protáhnout na brusle. Nemusíte mít u sebe horentní sumy, abyste si zasportovali. Musíte mít jen vlastní brusle. A pak už se můžete vypravit buďto na letenskou pláň ke Spartě, nebo na Ovocný trh. S vlastní výbavou je bruslení zcela zdarma. 

Kdy? každý den, od 9 do 21 hodin
Kde? Letná, i Ovocný trh
Vstupné? vlastní brusle

Páteční překonávání strachu
Mindfulness Club

V pátek zklidněte a uvolněte mysl. Ve skautském institutu na Staromáku zjistíte, jak ovládnout svůj strach, který nás neustále omezuje. Během lekce se naučíte vycházet ze své komfortní zóny a dělat to, co by vás opravdu těšilo. Více informací objevíte tady.

Kdy? v pátek od 18:30
Kde? Staroměstské náměstí 4
Vstupné? žádné, nutná rezervace

Fotogalerie
6 fotografií