Moderní knihovna, kterou objevíte v prvním patře Goethe Institutu, nabízí na 14 tisíc knih a médií nejen v německém, ale také českém jazyce s informacemi o dění v současném Německu.

V rámci týdne knihoven vás tady navíc knihovníci rádi provedou a představí vám všechna zákoutí, aniž byste se museli dlouze rozhlížet sami. Současně pro tento jediný týden v roce je možné zaregistrovat se jako nový čtenář na tři měsíce bez poplatku.

Desítky knih zdarma

A i kdybyste zrovna neměli chuť tady trávit hodiny nad čtením knih o Německu, můžete se sem vydat na takzvanou druhou šanci knih. „Počet knih, které rozdáme, přizpůsobíme zájmu čtenářů. Určitě to bude několik desítek. Jedná se o beletrii, učebnice němčiny, slovníky, nebo také odbornou literaturu, např. ze světa politiky,“ prozradil vedoucí knihovny Jan Wittenberg.

Hned první den se ke skříni s tituly k rozebrání vydali první zvědavci. „Mívám problém s tím, vracet včas knihy. Proto jsem si říkala, že je dobrý nápad si tady vybrat nějakou, kterou bez stresu můžu číst i několik měsíců,“ prozradila návštěvnice Jana, která si pečlivě pročítala zadní přebaly knih.

Odneste si domů knihu, která vás zaujme
Odneste si domů knihu, která vás zaujme
Autor: Eva Fornálová

Pokud byste náhodou promeškali týden knihoven, ale máte zájem o německou kulturu, můžete se sem vydat i na interaktivní výstavu Tady a teď.  Z pořadů cyklu „Tady a teď” vznikla nedávno výstava, která se pokouší pomocí četných básnických děl, básní k poslechu a webových nabídek k tématu tyto otázky zodpovědět. K výstavě jsou navíc chystané doprovodné pořady a debaty. Pro více informací se podívejte sem.

Goethe-Institut

Goethe-Institut vznikl v roce 1990. Jedná se o kulturní institut Spolkové republiky Německo s celosvětovou působností, který v Praze sídlí na Masarykově nábřeží. Jeho cílem je podporovat znalost německého jazyka v zahraničí a pěstuje mezinárodní kulturní spolupráci. 

Fotogalerie
22 fotografií