Velkým lákadlem letošního ročníku tentokrát nebyl kostel v tramvaji. Od toho pořadatelé upustili. Letos přišli s nevídaným kostelem na Vltavě u Karlova mostu. Z pontonu se dokonce vysílal živý záznam, který nyní naleznete na YouTube

O kus dál, v kostele Nejsvětějšího Salvátora, přišli organizátoři se zajímavým projektem, který vtáhl do dění každého zvědavého příchozího. „K čemu tam ty stuhy motají?“ pokládali si otázku návštěvníci.

Šlo o takzvaný déšť vzhůru. „Cílem je upozornit lidi, že se dotýkáme země a také směřujeme vzhůru... Všichni na sebe navazujeme každý svým kouskem,“ prozradil jeden z místních kněží. 

Nejkontroverznější program probíhal v kostele na Karlově náměstí. Tady po osmé hodině odstartovala přednáška o muslimech a Koránu, ze kterého přednášející předčítal nejzajímavější tóry. „Měli bychom otevřít svá srdce,“ kázal Lukáš Nosek v kostele svatého Ignáce.

Letošní akce se v Praze zúčastnilo 311 kostelů a podle prvních odhadů pořadatelů do nich vstoupilo 120 tisíc lidí

Podívejte se na fotografie z večera:

Fotogalerie
39 fotografií

Součástí Noci kostelů je tradičně i prohlídka krypty v kostele sv. Cyrila a Metoděje, kde se schovávali parušutisti po útoku na Heydricha. Jak to v ní vypadá, se můžete podívat v tomto díle pořadu Selfie z Prahy:

Video
délka: 07:21
1080p 720p 480p 360p 240p

Místa, kde mrazí: Tady se schovávali po atentátu na Heydricha! A v Praze vás vozí neslyšící. Matěj Smlsal, David Vaníček