Těsně před sedmou hodinou večerní se náměstí Václava Havla u Národního divadla začalo zaplňovat lidmi. Na šířku náměstí bylo natažené lano, které dva mladíci neustále utahovali, aby bylo dostatečně napnuté.

Krátce po sedmé bylo návštěvníkům jasné, proč bylo tak důležité šňůru dokonale napnout. Provazochodci Michal Písek a Lukáš Černý vtančili na slacklinu, na němž předváděli neuvěřitelné kousky, při kterých trnulo.

„To je neuvěřitelné. Jsou to šílenci,“ ozývalo se z davu, který napjatě pozoroval mladíky. Ti dokázali dělat ve vzduchu salta, při kterých nedopadali na zem, ale na onu šňůru. Není divu, že diváci v jednom kuse s úžasem ve tvářích tleskali.

Oba muži jsou několikanásobnými mistry České republiky. Dříve byli velkými rivaly. „Chtěl jsem být lepší než on. Až nám jednou došlo, že bychom se mohli spojit,“ prozradil Michal po půlhodinové show, při které se nezastavili. 

Podívejte se na ukázku jejich vystoupení:

Video
délka: 01:20.18

Akrobati Písek a Černý předvedli show na náměstí Václava Havla v Praze. Efo

Praha žije hudbou je festival pouličního umění. „Jeho cílem je představit pouliční umění široké veřejnosti v dobrém světle a stimulovat pouliční scénu. Na několika desítkách míst po celém městě vystupují řádově stovky umělců včetně významných jmen české scény, aby podpořily naše úsilí zlepšit podmínky pro pouliční vystupování v Praze,“ prozradila mluvčí projektu Eliška Míkovcová.

Přestože akce nabídne 500 vystoupení na 50 místech, hlavních stanovišť bude pět. Na nich bude probíhat po celou dobu festivalu nejrušnější show. Oněch pět hudebních pódií objevíte na Palackého náměstí, Národní třídě, Václavském náměstí, náměstí Republiky a právě u Národního divadla.

Podívejte se na fotografie z akce:

Fotogalerie
25 fotografií