První atrakce jako autodrom či labutě najdou návštěvníci hned za branou v horní části vedle sportovní haly. Většina zařízení, včetně těch adrenalinových, je ve spodní části areálu mezi Pyramidou a Maroldovým panoramatem a v okolí Křižíkovy fontány.

Dětem do deseti let jsou určeny tři desítky atrakcí, například autíčka, řetízkové, hydraulické i podlahové kolotoče, nafukovací skákadla či vláčky. „Jsem tady poprvé, je to tu super,“ těšila se Anička (7), která se právě projížděla na poníkovi, který celý den chodil dokola, aby se děti povozily.

Pro dospělé je zase připravena extrémní sedmdesátimetrová houpačka. Po skončení pouti bude dvacítka atrakcí v provozu po zbytek sezony. „Rozhodli jsme se nejprve navštívit levnější atrakce. V plánu ale máme jít do toho kruhu na vystřelení a ještě na další šílenosti,“ prozradil Návštěvník Tomáš (27), která byla na Matějské více než hodinu.

Cena atrakcí

Za atrakce lidé zaplatí od několika desetikorun až po více než stokorunu. Řetízkový kolotoč vyjde na 40 korun, padesátikorunu zaplatí lidé za labutě a na autodromu 50 nebo 60 korun za tříminutovou jízdu. Obří kolotoč, který vyveze účastníky do výšky několika desítek metrů, vyjde na 100 korun a atrakce zvaná Booster Max pak na 120 korun.

Na pouti jsou kromě tradičních stánků s perníkovými srdci nebo gumovými hady také stánky s občerstvením nabízející párky v rohlíku, langoše a hamburgery.

Do kolika na Matějskou?

Matějská pouť je otevřena od úterý do pátku od jedné hodiny odpolední do deváté večer. O víkendech a svátcích se brány Matějské otevřou už v deset hodin dopoledne, konec se prodlouží až na desátou večerní. Den pro zdravotně postižené děti se uskuteční 20. března a na veškeré atrakce budou mít děti mezi jednáctou a patnáctou vstup zdarma.

Kořeny tradiční pražské akce sahají až do 16. století. První záznam o konání pouti ke kostelu sv. Matěje je z roku 1595.

Podívejte se, jak to na Matějské vypadá:

Fotogalerie
43 fotografií