Náruživým běžkařům se o víkendu otevřel areál s upraveným okruhem na závodišti v Chuchli, kde kromě přírodního sněhu provozovatelé vyrábí i sníh umělý. Pokud ale chtějí sportovci vyrazit vlastní trasou, mohou se vydat třeba do Divoké Šárky, Klánovického lesa nebo na Ladronku a blízké obory Hvězda. Setkají se ale pouze s prošlapanými, nikoli strojově upravenými běžeckými stopami.

K zimním sportům lákají brdské hřebeny, třeba okolí Jíloviště nebo Mníšku pod Brdy. Podle webu Brdská stopa jsou podmínky lepší na loukách. V lese se běžkaři mnohde stále setkají s nedostatečným sněhovým podkladem a kamínky. Až dvaceticentimetrová vrstva sněhu ale leží v bývalém vojenském újezdě v okolí vrchu Tok.

Ne všechny lokality vloni otevřeného újezdu jsou ale veřejnosti přístupné. Několik strojově upravených stop najdou na loukách v okolí Říčan. Lyžuje se také třeba v Mokřanském údolí nebo na loukách kolem Babic.

Pokud chce cestující nastoupit do metra, tramvaje, autobusu nebo lanovky s lyžemi nebo snowboardem, musí mít zimní výbavu v obalu. Přeprava vybavení je ve většině případů zdarma, tedy s platnou jízdenkou pro cestujícího. Výjimkou jsou objemnější předměty. Třeba za lyže přesahující délkou 150 centimetrů musí zaplatit 16 korun.

Lyžovat můžete i v okolí Prahy. Máme 5 tipů, kam na sjezdovku

Kam na lyže? Vydejte se za pár korun do Tyrolských Alp

Na lyže z Prahy? Žádný problém, do hodiny jste u vleku!