Nejnavštěvovanějším sportem na Ladronkafestu se stal rozhodně pole dance. Kolem poledne se zde totiž konal tak zvaný „battle“ mladých tanečnic. 

Souboj spočíval v tom, že se pustila písnička, na kterou střídavě každá ze soutěžících 30 sekund tancovala a předváděla nejrůznější akrobatické prvky. Ty hodnotila odborná porota a volila ze dvou dívek tu lepší.

Diváci obklopili taneční pole a nevěřícně sledovali ladné dívky předvádějící své kreace na železných tyčích. „Na tenhle battle jsem se připravovala zhruba měsíc, chodila jsem na tréninky a pilně nacvičovala,“ popsala přípravy tanečnice Kristýna Skácelová, která pole dance cvičí už rok a půl. 

Tanec kolem tyče není jen krásná podívaná, ale především těžká dřina, jež může být i nebezpečná. „Je to náročné a bolí to, vážněji jsem se ale zatím nezranila,“ dodala Kristýna.

Podívejte se na video ze souboje tanečnic:

Video
Video se připravuje ...

Battle v pole dance Michaela Lišková

Dětem bojování šlo

Mezi další ne tak obvyklé sporty patří aikido, které si mohli mladí bojovníci vyzkoušet. Cvičitelé ukázali návštěvníkům pár základních chvatů, vysvětlili jim všechny pohyby a poté je nechali si aikido na nich vyzkoušet. 

Děti jsou šikovné, jde jim to, ale to je dáno tím, že k nám většinou přijde někdo alespoň trochu fyzicky zdatný. Dneska je to se sportováním u mladých čím dál horší,“ řekl Václav Teichman, který cvičí aikido už přes 20 let.

Podívejte se na výuku aikida:

Video
Video se připravuje ...

Učení aikida Michaela Lišková

Skákací boty nejsou jen adrenalin, ale i fitko

Kdo fandí adrenalinovým sportům, mohl být na Ladronce svědkem nevídané podívané. Sportovci na skákacích botách předváděli úžasné kreace. 

„Soutěžíme ve trojskocích, skoku dalekém a saltech. Jezdíme i na mezinárodní soutěže do Francie, kde je tento sport velice oblíbený. Nejde ale jen o adrenalin, člověk si může půjčit třeba jen klokaní boty, které nejsou tak vysoké, a chodit v nich běhat, pokud má zdravotní potíže. Běh tak může být lepší na klouby a i zábavnější,“ vysvětlil funkci „sedmimílových“ bot Daniel Fajmon.

Podívejte se na trojskoky:

Video
Video se připravuje ...

Trojskoky na skákacích botách Michaela Lišková

Děti hladily králíka i pozorovaly želvu

Stanoviště atletického klubu USK Praha získalo popularitu u malých sportovních nadšenců. „Přišli jsme se sem se synem podívat, protože tu nedaleko bydlíme. Vyloženě obcházíme jen stánky se sportem. Co z aktivit syn zatím zkoušel, jsou ragby, badminton a teď atletika. Badminton ho ale zatím bavil nejvíc,“ sdělila návštěvnice Marta. 

Děti si mohly na atletickém stanovišti vyzkoušet běh, skok z místa nebo skok do dálky. „My jsme s dcerou přišly cíleně právě kvůli atletice. Elišku to baví a uvažujeme, že by se připojila právě do klubu USK Praha,“ odůvodnila svou návštěvu paní Bára.

Ladronkafest ale není jen sport. Děti mohly navštívit středisko Domu dětí a mládeže Prahy 6, kde si směly pohladit králíka Krakonošku, prozkoumat, jak vypadá želva, nebo si poslechnout zpěv andulek. 

Pro počítačové nadšence byl jako stvořený stánek s postavami ze Star Wars, se kterými se mohly vyfotit. V parku samozřejmě nechybělo ani nejrůznější občerstvení, včetně zdravého stánku s veganskými tyčinkami nebo domácí limonádou.

Podívejte se na obsáhlou fotogalerii z Ladronkafestu:

Fotogalerie
59 fotografií