15. červenec 2020
Svátek slaví Jindřich, zítra Luboš

Víkendové letní teploty potáhnou k vodě: Kam v Praze vyrazit na první koupačku?

/
 • Teplý víkend bude k návštěvě koupaliště jako dělaný.
  27. května 2016 ● 06:10

  Poslední květnový víkend přinese letní teploty. Podle meteoroložky Dagmar Honsové z Meteopressu bude v Praze v sobotu i v neděli až 28 stupňů, tedy ideální počasí na to, vyrazit na koupaliště s dekou a přáteli. Blesk pro vás vybral nejzajímavější místa, kde v Praze navštívit venkovní koupaliště.

 • 1.

  Biotop Radotín

  V areálu Biotopu Radotín se nachází koupací jezero, biologické (čistící) jezero, letní převlékárny, venkovní sprchy a dětské hřiště. Celý areál je zatravněn s umělou závlahou, nedávno zde proběhly sadové úpravy a oplocení celého koupaliště. Zároveň koupaliště disponuje přírodním systémem filtrace, kdy je voda čištěna biologickými zónami bez použití jakýchkoliv chemikálií.

  Biotop Radotín
  Biotop Radotín
  Autor: Praha 16

 • 2.

  Žluté lázně

  Areál Žlutých lázní je v průběhu letní sezony otevřen pro veřejnost od 9:00 do 02:00 hodin. Základní vstupné 80 Kč nebo snížené 50 Kč je od loňska změněno na takzvané konzumační vstupné, tedy že uvedenou částku vstupného můžete podle svého výběru v plné výši projíst, propít nebo prosportovat. Součástí poslední aktuální rekonstrukce, která proběhla před začátkem sezony 2016, je kromě aplikace nového designu provozů vybudování zcela nového, velkého a komfortního prostoru pro občerstvení a odpočinek, rekonstrukce komunikací a odpočinkových mol.

  Žluté lázně
  Žluté lázně
  Autor: zlutelazne.cz

 • 3.

  Motol

  Na přírodním koupališti v Motole můžete posedět u stánku s širokým sortimentem jídel a nápojů. K zapůjčení jsou také slunečníkyrozkládací lehátka k odpočinku na slunci a sportovní potřeby. Areál lze využít i k pořádání různých akcí. Celodenní vstupné je 60 Kč a snížené 40 Kč. 

  Koupaliště Motol
  Koupaliště Motol
  Autor: koupalistemotol.cz

 • 4.

  Petynka

  Velkou výhodou koupaliště Petynka ve Střešovicích je vyhřívaný bazén, a tedy možnost plavání i za chladnějšího počasí, což ocení především kondiční plavci. Areál na Petynce se otvírá na začátku května a končí posledního září. Základní vstupné je 160 Kč a snížené je 90 Kč. 

  Koupaliště Petynka
  Koupaliště Petynka
  Autor: facebook

 • 5.

  Divoká Šárka

  Nejklidnější koupaliště v Praze leží na severozápadním okraji Prahy v přírodní lokalitě Divoká Šárka. Nachází se zde zde dva bazény pro plavce, dětské brouzdaliště s maximální hloubkou půl metru, menší tobogán, houpačky, skluzavky, trampolína a pro děti prolézačky. Základní vstupné je 80 Kč a snížené v rozmezí od 30 do 60 korun.

  Divoká Šárka
  Divoká Šárka
  Autor: Face

 • 6.

  Džbán

  Koupaliště Džbán nabízí příjemné prostředí, kontrolovanou kvalitu vody a dostatek prostoru v přírodním areálu v Šáreckém údolí. Navíc disponuje i vlastním parkovištěm, které je zdarma pro všechny návštěvníky. Základní vstupné je 60 Kč, děti do 140 cm mají vstup zdarma. 

  Koupaliště Džbán
  Koupaliště Džbán
  Autor: Facebook

 • 7.

  Pražačka

  Venkovní bazén Pražačka je oblíbenou destinací obyvatel Žižkova. V průběhu prázdnin je otevřený také pro večerní koupání. Celodenní vstupné je zde 120 Kč. V areálu se dále nachází převlékárny, toalety a sprchy se studenou i teplou vodou.

  Venkovní bazén Pražačka
  Venkovní bazén Pražačka
  Autor: Facebook
 • 8.

  Kolovraty

  Koupaliště Kolovraty je ke koupání přístupné pouze v letních měsících. Jedná se o požární nádrž s betonovým dnem a travnatými břehy. Výhodou je pomalé klesání do hloubky. V areálu je možné si zahrát nohejbal, plážový volejbal a různé hry. Zároveň se sem sjíždí opravdu velké množství lidí. Základní vstupné je 60 Kč a snížené vstupné 30 korun pro důchodce a 45 Kč pro studenty. 

  Koupaliště Kolovraty
  Koupaliště Kolovraty
  Autor: Facebook

 • 9.

  Galerie

  Fotogalerie
  9 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
VYHLEDAT VÝSLEDKY Načítám
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy