„Do budoucna budou volný čas v objektu trávit především pražské děti během letních prázdnin ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Praha. Tento záměr ještě projednáme na koaliční úrovni i s městskou částí,“ uvedl pražský radní pro majetek Adam Zábranský (Piráti).

Bývalou klubovnu ze 30. let minulého století plánuje magistrát šetrně opravit, i když soudní znalec před dražbou zhodnotil stavebně technický stav budovy jako velmi dobrý. Poslední rekonstrukce budovy se uskutečnila v roce 2008. Hlavní město mělo o budovu s pozemky dlouhodobě zájem, řekl ČTK již dříve tehdejší radní Jan Chabr (TOP 09).

Zánik za komunistů

Golfové hřiště bylo na pozemcích vybudováno v roce 1937, za protektorátu pak sloužilo jako polní lazaret a v 50. letech minulého století zaniklo, když komunistický režim nechal jeho území zalesnit.

V roce 1991 byly klubovna s pozemky vráceny obnovenému Golf Clubu Praha, který usiloval o obnovení golfového hřiště, získal i stavební povolení na výstavbu 18 jamek, ale kvůli nedostatku peněz se stavba neuskutečnila. O obnovu hřiště usilovali i následující majitelé, proti se však postavili obyvatelé v místním referendu a v roce 2014 hlavní město změnilo územní plán, čímž vybudování hřiště znemožnilo.

V roce 2021 areál změnil majitele, stala se jím firma Perseus Health Resort, nově přejmenovaná na akciovou společnost Drbalovo. Ta je od minulého roku v konkurzu, což je i důvod prodeje.