V nové škole v Karlíně by mělo podle stávajícího záměru být 27 kmenových tříd. Počítá se také s vybudováním 12 specializovaných učeben pro výuku jazyků, přírodních věd a dalších předmětů, dílny pro pracovní činnosti a cvičné kuchyňky. V budově by měla být také aula, knihovna, prostory pro družinu, kabinety a byty pro zaměstnance školy. Vzniknout by měly tři tělocvičny a venkovní sportoviště. V plánu je i školní jídelna a kuchyně, v níž by mělo být možné uvařit 1 500 jídel denně. Náklady na stavbu se nyní odhadují na 670 milionů korun bez DPH, jak je uvedeno v soutěžním zadání.

Zájemci o účast v jednokolové soutěži mohou návrhy podávat do 25. února. Návrhy bude posuzovat porota, v níž zasednou mimo jiné architekti Lada Kolaříková, Jan Kasl, Osamu Okamura a Martin Rusina a starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS).

Nová čtvrť

Na Rohanském ostrově nyní staví Sekyra Group novou čtvrť, jejíž výstavba by měla být hotová do roku 2033. Na rozhraní Karlína a Libně by mělo v pěti etapách vyrůst osm administrativních budov a domy se zhruba 3200 byty. Součástí projektu je kilometrová pobřežní promenáda, základní škola a park.

Nové školy v Praze

Nová základní škola by měla vyrůst například v Komořanech v Praze 12 a mělo by ji navštěvovat asi 810 žáků. Podle dřívějšího vyjádření starosty Prahy 12 Jana Adamce (Piráti) by se škola mohla otevřít v roce 2026. V Praze 9 se nyní staví základní škola U Elektry, v níž bude 33 učeben. Novostavba by měla být hotová v roce 2023. Základní školu chce stavět v Košířích také Praha 5.

Video
délka: 02:15.64
Video se připravuje ...

Prázdniny v roce 2022: Kdy čekají vaše děti? Videohub

Fotogalerie
12 fotografií