V pondělí se na obloze budou honit mraky, skrze ně, ale občas vykouknou sluneční paprsky. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) hlásí, že nejvyšší teploty v metropoli vyšplhají na 5 až 7 °C. V noci spadnou pod nulu, až k mínus třem stupňům.

Na převážně polojasnou oblohu se Pražané mohou těšit v úterý, ráno se ale mohou ojediněle objevit mrznoucí mlhy. Nejvyšší teploty vystoupají na 3 až 5 °C.

První sníh

Středa by měla být nejhezčím a zároveň nejteplejším dnem z celého týdne. Mraky zmizí a obloha bude skoro jasná až polojasná. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat okolo 5 až 7 °C. 

Ve čtvrtek se lehce ochladí, denní teploty vylezou na 1 až 3 °C, teplota v noci může spadnout ale až k -4 °C. „Většinou zataženo, místy mrznoucí mlhy,” uvádí ČHMÚ.

První sněhové vločky se na českou metropoli mohou snést už v pátek. „Sněhová pokrývka bude odtávat,” uvedla pro Blesk.cz Dagmar Honsová z Meteopressu. Počasí o víkendu se nebude příliš lišit od toho pátečního. Dočkáme se přeháňek, teploty přes den vylezou ke dvou stupňům, v noci bude mrznout.

Fotogalerie
7 fotografií