„Jsou situace, kdy ani při nejlepší vůli řidič nic nezmůže. Například když chodec vstoupí do vozovky naprosto nečekaně, rovnou před jedoucí auto. Proto se nyní pouštíme i do osvěty pěších,“ uvedl Hukal.

Zkušebně jsou piktogramy před stanicí metra Rajská zahrada a u tramvajového obratiště na Lehovci. Symboly telefonu a sluchátek úřad podle Hukala zvolil kvůli tomu, že za nepozornost lidí často může právě moderní technika. „Člověk se kouká do telefonu místo toho, aby se rozhlédl kolem sebe, než vstoupí do vozovky. Když má navíc na uších sluchátka, blížící se auto nemá šanci ani slyšet,“ řekl Hukal.

Výstražné piktogramy zamýšlí radnice umístit také na dalších místech. Seznam míst v tuto chvíli připravuje. Své tipy mohou úřadu zaslat místní obyvatelé.

V hlavním městě se v minulosti objevily výstražné nápisy například u přechodů vedoucí přes tramvajové koleje. Řada lidí netuší, že tramvaj má vždycky přednost. Piktogramy s cyklistou jsou na řadě míst na vozovce, kdy mají upozornit řidiče, že jsou v místě, kudy projíždí zvýšené množství cyklistů.

Fotogalerie
3 fotografie