Rekonstrukce ulice začala koncem června a potrvá do konce příštího roku. Nyní se opravuje první úsek mezi Rokycanovou a Prokopovou, od pondělí do konce roku budou pracovníci firmy Strabag pracovat na chodnících. „V roce 2021 pak budou práce pokračovat dalším úsekem k ulici Černínova,“ uvedla mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.

Přibudou přechody

Projekt rekonstrukce připravila TSK, práce za 118,5 milionu korun provádí firma Strabag. Projekt obsahuje dva nové přechody s ostrůvky ve vozovce, a to na křižovatce s Hájkovou ulicí a u nové autobusové zastávky, která vznikne u Lukášovy ulice. Původně byl v návrhu ještě třetí na křižovatce s Ostromečskou. Radnici Prahy 3 se nepodařilo prosadit vybudování aleje stromů alespoň v části ulice.

Celková rekonstrukce navazuje na opravu Husitské mezi Trocnovskou ulicí a Tachovským náměstím, která začala v březnu roku 2018 a krátce po zahájení způsobila dopravní kolaps v okolních ulicích. Tehdejší vedení Prahy 3 kvůli tomu kritizovalo postup TSK a magistrátu. Bývalá primátorka Adriana Krnáčová (ANO) v souvislosti s dopravními potížemi prohlásila, že Pražané jsou ohledně dopravy „zpovykaní“, za což se posléze omluvila.