„Rozhodnutím prodloužit platnost karet lítačka o tři roky chceme vyjít vstříc všem cestujícím, a ulehčit jim tak starosti s vyřizováním nové karty. Navíc tím zabráníme zbytečným nákladům, které by vydávání nových karet představovalo,“ uvedl primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Platnost všech karet bude automaticky prodloužena v databázi OICT. Cestující tak nebudou muset provádět žádný úkon, jak tomu bylo v minulosti například vložením karty do takzvaných validátorů. Všem cestujícím OICT pošle SMS zprávu či informační e-mail. „Do budoucna rovněž plánujeme prodlužovat platnost i dalších karet lítačka, jimž by končila planost v roce 2021,“ uvedl Hřib.

V současnosti je registrováno přes 859 000 karet a na více než 630 000 z nich je nahrán dlouhodobý časový kupon. Cestující si od srpna 2018 mohou kupony z plastové karty převést na bezkontaktní bankovní karty či In Kartu a od loňského prosince do mobilních telefonů prostřednictvím aplikace PID lítačka. Tuto možnost využily hned první den tisíce lidí.