O potenciálním nebezpečí informuje radnice Újezdu u Průhonic. „Vážení spoluobčané, obdrželi jsme sdělení, že v obci Průhonice a v jejím okolí dochází  v posledních týdnech k vykrádání rodinných domů,“ uvádí radnice. Ta proto nabádá obyvatele k větší obezřetnosti co se bezpečí domovů i vlastního zdraví týče.

Na alarm spolehnutí není

Na internetových stránkách Průhonic se o krádežích podrobněji rozepisuje starosta Bohumil Řehák. Konkrétně uvádí, že v nedávné době došlo k vykradení celkem šesti domů a k několika dalším pokusům o vloupání. „Scénář je vždy podobný. Incident se odehraje většinou v pátek, sobotu či neděli. Většinou v pozdních odpoledních či brzkých večerních hodinách,“ popisuje starosta.

Podle něho si lupiči vyhledávají nejčastěji šperky, peněženky, luxusní kabelky, peníze. „Pachatelé běžně vypáčí okno nebo rozbijí sklo u francouzských oken nebo dveří na terasu. Je pravděpodobné, že mohou mít i nějakou rušičku na EZS – alarm,“ uvádí Řehák. Obě radnice, jak průhonická tak i v Újezdu nabádají obyvatele, aby v případě jakýchkoliv podezření neváhali informovat Policii České republiky (tel. 158), Městskou policii hl. m. Prahy (tel. 156) popřípadě Obecní policii v Průhonicích (tel. 721 356 420).