Jako první by měla být ze zmíněných bezbariérová stanice Opatov. DPP chystá rozsáhlou opravu celé stanice, jejíž součástí bude vybudování výtahů pro vozíčkáře a rodiče s kočáry. „Modernizace stanice včetně bezbariérového zpřístupnění bude zahájena do konce roku 2019. Předpoklad dokončení je v třetím čtvrtletí 2020,“ uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková.

Ke stanici Jiřího z Poděbrad DPP dokončuje dokumentaci pro provedení stavby, která bude sloužit například jako podklad pro výběr zhotovitele. „V roce 2020 bychom rádi vybrali dodavatele stavebních prací. Pokud nebudou zásadní komplikace, je možné práce v závěru roku 2020 zahájit,“ sdělila Řehková. Náklady podnik nechce sdělovat. „Dokumentace ještě není zcela hotová, náklady bychom tak pouze odhadovali, budeme je ještě finalizovat,“ uvedla mluvčí.

V případě stanice metra B Invalidovna připravuje dopravní podnik zadávací dokumentaci, na jejímž základě následně vybere projektanta. Kdy stavba přesně začne a na kolik vyjde, zatím není jasné.

Nové výtahy budou příští rok zprovozněny na Karlově náměstí. Po jejich dokončení bude Karlovo náměstí 46. bezbariérovou stanicí z celkového počtu 64 stanic metra. DPP ve stanici vyměnil eskalátory a opravil vestibul výstupu na Karlovo náměstí.