Iniciativa vzešla přímo z řad rodičů, jejichž děti si na hřiště hrají. Vadily jim nezastíněné pískoviště, v důsledku čehož byl písek horký, a pobyt dětí na přímém slunci také nebyl úplně příjemný. „Většina z hřišť je totiž na přímém slunci, bez možnosti stínu,“ uvedla na webových stránkách radnice Prahy 20 Lucie Prokůpková.

Nezbylo tedy, než konat. „Nové plachty proti sluníčku jsme zatím pořídili na pískoviště v ulici Lhotská – „U lékárny“ a na dětské hřiště „Rákosníček“ od společnosti Lidl v ulici Na Pozorce,“ vyjmenovala Prokůpková. Na plachtách je výhodná jejich tvárnost i konfigurace. Je totiž možné jimi v průběhu dne hýbat tak, aby vykrývaly sluneční paprsky podle toho, kde se slunce na obloze nachází.

Kvůli vysokým teplotám nechala hornopočernická radnice zastínit pár dětských hřišť. V příštím létě se jejich počet má rozrůst.
Autor: ÚMČ Praha 20
Radnice v tomto úsilí nehodlá polevit a na příští rok slibuje zastínění dalších hřišť. Mimo toho by měl na řadu přijít též i rozvoj vodních prvků, které ocení nejen děti. „Tam, kde je to technicky možné, budeme instalovat do blízkosti dětských hřišť oblíbená mlhoviště a uvažujeme i o jiných možnostech,“ uzavírá Prokůpková slibnou vizí pro léto roku 2020.
Fotogalerie
6 fotografií