Situace ve školství je v Praze dlouhodobě na štíru. Způsobena je přílivem dětí – potomků tzv. Husákových dětí. Nejcitelněji je to patrné v nedostatku míst pro děti v základních školách, tu a tam se tento problém vyskytuje i v případech mateřských škol. V Praze 10 z toho důvodu v ulici Nad Vodovodem nechává vzniknout novou čtyřtřídní mateřskou školku s podsklepenou terasou.

Vybavena bude vlastní kuchyní i venkovní zahradou s hřištěm a pískovištěm. Spadat bude pod Mateřskou školu Hřibská. Předpokládaná kolaudace budovy je odhadovaná na říjen letošního roku, takže radnice uvažuje, že by budova s odborným personálem mohla přivítat první děti už zkraje roku 2020.

„Tímto také informujeme rodiče dětí, které v průběhu září až prosince 2019 dovrší věku 3 let nebo se z kapacitních důvodů nedostaly při květnových zápisech do jiné MŠ v Praze 10, že mohou přijít k zápisu do nové MŠ Nad Vodovodem,“ uvádí mluvčí Prahy 10 David Polák. Veškeré potřebné informace k zápisu jsou k nalezení buď na stránkách radnice, nebo na stránkách MŠ Hřibská.