Dopravní hřiště vzniklo v místech, která se uvolnila rekonstrukcí skateparku. Radnice Prahy 21 si tak nějaký čas pokládala otázku – co by zde namísto toho mohlo vzniknout? „Nejdůležitější bylo, aby plocha mohla být využívána pro kulturní akce, zařízení by se muselo  dát snadno demontovat a uskladnit, tak aby zůstala plocha volná,“ uvádí referent odboru školství a kultury Vladimír Saitz.

Volba tudíž padla na dopravní hřiště, které dosud na území Prahy 21 scházelo. „Dětské dopravní hřiště splňuje všechny naše podmínky, zachováme volnou plochu pro akce, bude sloužit naší i okolním školám pro výuku dopravy a k provozování volnočasových aktivit,“ je si vědom Saitz.
Takto si podobu dětského dopravního hřiště představují žáci a žákyně ZŠ Masarykova v Újezdu nad Lesy.
Takto si podobu dětského dopravního hřiště představují žáci a žákyně ZŠ Masarykova v Újezdu nad Lesy.
Autor: ÚMČ Praha 21
Hřiště bude slavnostně otevřeno veřejnosti 23. dubna, symbolicky v rámci akce Den Země. Celkové náklady by se měly vyšplhat nad 110 tisíc korun. „Zvažujeme nákup několika koloběžek pro výuku dopravní výchovy,“ říká Saitz s tím, že hřiště bude dopoledne určeno výhradně školám, odpoledne družinám a navečer či o víkendech volnému využití veřejnosti. Zajímavostí je, že podobu hřiště se také pokoušeli „navrhnout“ děti z 1. stupně ZŠ Masarykova. „Byly nám velkou inspirací v rámci realizace,“ oceňuje Saitz.