„Chceme zde začít vytvářet atraktivnější místo pro odpočinek a aktivity obyvatel a návštěvníky Prahy 10,“ říkají o prostranství ve Strašnicích, které místní nazývají jednoduše „psí loučka“ nebo „pod dráty“, autoři projektu Monika Martišková a František Huber.  

Na místě autoři navrhují mlátové chodníčky v trasách vyšlapaných cestiček, podél nich osazení dřevěných objektů pro sezení, hru dětí i psů. Úpravy počítají s částečným vyrovnáním terénu a instalací malé rozhledny, která poskytne výhledy do okolí. Všechny navrhované změny zachovají klidnou atmosféru místa a soukromí obyvatel okolních domů. „Volný prostor je pro nás nejcennější, záleží nám na tom, aby se zde pořád dalo v zimě sáňkovat a na podzim pouštět draci,” dodávají autoři projektu.

 Zelené území uprostřed sídliště Skalka je v ochranném pásmu vedení vysokého napětí, a tak zde nelze stavět. Má tak potenciál stát se oddychovou zónou (tzv. liniovým parkem), kde svoje místo najdou rodiče s dětmi, pejskaři i náhodní kolemjdoucí.

Na projekty občanů vyčlenila městská část Prahy 10 celkem 5 milionů korun. Hlasující mohou vybírat z 15 přihlášených projektů ve dvou kategoriích: malé (do 500 tis. Kč) a velké (od 500 tis. do 1 mil. Kč). Hlasovat mohou všichni, nejen obyvatelé Prahy 10 nebo její návštěvníci, a to od 4. 3. do 25. 3. 2019 na webu www.moje-stopa.cz

Projekt Park Skalka má plánovaný rozpočet 900 tis. Kč a hlasovat pro něj můžete pod číslem 7. Více informací o projektu parku najdete ZDE.

 VIDEO: Jaká lákadla letos nabízí Matějská pouť?

Fotogalerie
3 fotografie