Dobrovolníků na seznamu případných dárců kostní dřeně je v České republice stále málo. Také proto se na zítřek chystá akce s názvem „Boj na dřeň“, která se odehraje v prostorách XPLORE FITNESS PRAHA v centru hlavního města.

Patrik Vrbovský (Rytmus) a Otakar Petřina (Marpo) sem dorazí, aby se zaznamenali do zmiňovaného registru. Svým krokem chtějí motivovat i své fanoušky, aby je následovali. Oficiální zahájení náboru dárců startuje ve čtvrtek 13. prosince ve 14:00 hodin v ulici Na Příkopě poblíž ulice Panská. Po registraci dobrovolných dárců se chystají veřejné tréninky zápasníků a „stare downy“, což je boxerská tradice, při které na sebe bojovníci zblízka upřeně koukají. Souboj dvou hudebníků proběhne ve čtvrtek 27. prosince v pražské O2 aréně.

Zítřejší nábor dárců pořádá organizace XFN, Kapka naděje a Český registr dárců krvetvorných buněk. Zaregistrovaní lidé mohou v případě, že se jejich vzorek bude shodovat se vzorkem nemocného pacienta, pomoci jinému člověku s léčbou leukémie. Další informace o registru hledejte zde.