Práce na tramvajové trati a s nimi i nezbytná uzavírka vstoupila na křižovatce Lazarské a Spálené v platnost ve čtvrtek 18. října. Od té doby se opravy rozšířily do všech směrů, které na toto křížení navazují, tedy k Jindřišské, Myslíkově i Národní třídě. Právě v poslední jmenované ulici pracovníci dopravního podniku dokončují další fázi oprav, která skončí v pondělí 19. listopadu ráno.

Na tento zásah přímo naváže další část rekonstrukce. Ta povede k obousměrnému přerušení tramvajového provozu mezi Národním divadlem a Újezdem. Změna v denním provozu zasáhne linky číslo 2, 9, 16, 17, 22 a 23, v nočním provozu pak ovlivní trasy linek číslo 98 a 99. Přes den navíc vyjedou linky číslo 32 a 39. Náhradní autobusy nebudou uzavřený úsek obsluhovat. Omezení ve zmiňované lokalitě skončí v pondělí 26. listopadu zhruba půl hodiny po půlnoci. Podrobnosti ohledně vedení jednotlivých linek hledejte na webu DPP.

Práce na mostě Legií

Výluky se rozhodla využít také Technická správa komunikací, která provede další část diagnostického průzkumu právě od pondělí 19. listopadu (od 6:00 hodin) do pondělí 26. listopadu (cca 4:30). Most bude proto po celý týden uzavřen nejen pro tramvaje, ale i pro veškerou ostatní dopravu. Pěší se přes most i na Střelecký ostrov dostanou, zůstane pro ně otevřen jižní chodník i výtah na ostrov.

Odborníci v daném čase provedou na mostě zatěžkávací zkoušku, vrtané sondy a další diagnostické práce, které mají zjistit jeho technický stav. Průzkum mostu provádí TSK po etapách, začala s ním v červenci a jeho výsledky by měla znát v polovině příštího roku.

Fotogalerie
4 fotografie