O co přesně půjde? 6. ročník Dne domácích mazlíčků nabídne pestrou prezentaci domácích zvířat. „Kromě tradičních zvířat bude k vidění i spousta dalších netradičních druhů, zve ovšem na akci místostarosta Tomáš Mikeska (STAN). Nebude při ní problém konzultovat některé starosti, problémy ale i radosti s ostatními chovateli či majiteli jiných zvířat. Zároveň budou k dispozici i veterináři, kteří rádi poradí nebo sdělí svůj odborný názor.

Na co se lze těšit?

U stánku Městské policie hl. m. Prahy budou názorně radit zkušení psovodi, jak zajistit bezpečný kontakt se psem. Samozřejmě také nebudou chybět praktické ukázky výcviku nejen policejních psů, ale také i koní. Pro nadšence do plazů bude možno prohlédnout si nejednu ještěrku, chameleona nebo hada či jiná terarijní zvířata.

Že akce není jen pro „chodící“ zvířata, dosvědčuje i příslib ukázky ptačích dravců z organizace Penthea. Trochu napětí pak mohou vyvolat závody králíků přes překážky v rámci sportovní disciplíny „Králičí hop“. Pro děti je nadto připraven ještě další doprovodný program včetně stále oblíbenějšího malování na obličej. „Věřím, že každý milovník dostane odpověď na vše, co se týká otázek stravy, výcviku a celkové péče,“ dodává starosta Prahy 3 Alexander Bellu (ODS). Akce se koná v rámci Světového dne zvířat 7. října v neděli na Parukářce od 10 do 14 hodin.
Fotogalerie
20 fotografií