Aktivní běžci i ti rekreační mohou v v květnu v Praze ocenit možnost hned několika zajímavých sportovních událostí. Jedna z nich se koná v sobotu 12. května od 9 hodin do odpoledne v Újezdu nad Lesy. Konat se tam bude 13. ročník Běhu o pohár starosty. Trasa závodníky zavede do tamních luhů a lesů.

Akce je určena všem, a zároveň je rozdělena na několik tras i do věkových kategorií. Na své si tak přijdou předškoláci na trasách dlouhých 50 metrů, i zkušení matadoři, kteří si užijí i několikakilometrové běhy přírodou. Podstatné je, včas se zarezervovat, nejpozději do čtvrtka 10. 5. přes internetové stránky organizátora. Kdo termín promešká, může tak učinit ještě na místě konání v 8 hodin ráno.

Kde přesně a za kolik?

Startovat se bude v ulici Pilovská 303 na severním okraji Újezdu nad Lesy. Nejlépe se tam závodníci z Prahy dopraví autobusy č. 250 a 221 z Černého Mostu (zastávka Blatov), nebo linkou č. 163 z Depa Hostivař. Na místo lze za 20 minut dojít i poklidnou chůzí z vlakového nádraží Klánovice. Děti z mateřských i ze základních škol platí startovné 20,- Kč, dorost a dospělí si připlatí dvakrát tolik.

Vybrané startovné pokryje občerstvení, které každý účastník obdrží po dokončení závodu. Zároveň bude na místě i možnost si některé občerstvení dokoupit. Běžci a běžkyně, které se v jednotlivých kategoriích umístí na prvním, až třetím místě čekají medaile a ceny od sponzorů závodu. Zvláštní kategorií pak je tzv. Běh pro radost, při kterém obdrží dárek každý závodník.