Jasným favoritem je nositel slavného českého dostihového jména Sagar. Jeho překážkový jmenovec v letech 1981 až 1983 třikrát zvítězil ve slavné Velké pardubické. Hnědák loni lehce o tři délky vyhrál pražskou třetí kategorii a v říjnu stejným stylem opanoval i nejvýznamnější tuzemský dostih pro dvouleté koně, mosteckou Cenu zimního favorita. Za tyto výsledky byl vyhlášen Nejlepším dvouletým hřebcem roku 2017.

Otázkou je, zda si vsadíte na totalizátoru na malé a velké pořadí koní v cíli. „Vzhledem k tomu, že ani Ministerstvo financí, ani naše právní oddělení si nejsou jisti přesným výkladem příslušných předpisů, bylo nám navrhnuto ze strany ministerstva dočasné zastavení totalizátorových sázek a obě strany nyní jednají,“ říká Martin Pecka, ředitel závodiště ve Velké Chuchli a především šéf společnosti TOTO CZ, která sázky na dostihy na českých závodištích organizuje.  

Tipy na vítěze

Celkem se poběží osm dostihů, v nichž se představí 74 koní a 24 jezdců. Děti do 15 let a držitelé celoročního kupónu pražské MHD mají vstup zdarma. Pokud nemáte možnost osobně navštívit dostihy, sledujte online přenos na www.dostihy.cz.

Zde předkládáme tipy dostihového odborníka Antonína Ebra z redakce Blesku na vítěze jednotlivých dostihů:

I. Honey Bunny
II. Valmont
III. Kihnu
IV. Benidiction
V. Sagar
VI. Fiomi
VII. Wovka
VIII. Cape Freedom

Video
délka: 03:15.88

Unikání záběry: Žokejka natočila dostihový závod přímo z koňského hřbetu. Dostihy Velká Chuchle

Fotogalerie
12 fotografií