Československo – země neznámá? Tak zní název vědomostní soutěže, kterou spolu s městskou částí Praha 9 organizuje TJ Sokol Prosek. Jde v ní o osvěžení historických vědomostí, ale i o spisovatelskou mysl a talent.

Klíčem k vítězství jsou příběhy známek

Nejstěžejnější položkou soutěže jsou známky vydané v letech 1918 až 1939. Každá z daných známek, podobně jako je tomu dnes, je určitým dokumentem doby, ze které pochází. Známky ztvárňují významné osobnosti, města, hrady, nebo připomínají výročí významných událostí. Každá z nich nese svůj určitý příběh, a úkolem soutěžícího je, tento příběh písemně a vlastními slovy zpracovat.

Soutěž je určena všem

Zúčastnit se mohou jak děti, tak i dospělí až po seniory. Z toho důvodu je i soutěž rozdělena do 3 věkových kategorií. Podmínkou ale je zpracování příběhu v rozmezí maximálně 250 slov. Text musí být doplněn o obrázek známky, ke které se vztahuje.

Povídání může být napsané rukou i na počítači. Aby se mohl soutěžící zúčastnit, musí v textu uvést své plné jméno, adresu, telefonní číslo, věkovou kategorii, a jedná-li se o děti základních škol, mohou uvést i jméno své školy. Vítěze čeká týdenní pobyt v Krkonoších.

Kam se texty odevzdávají?

Soutěžní práce se zasílají na adresu Městská část Praha 9, oddělení kultury, Sokolovská 324/14, 180 49, Praha 9. Na obálku je nutné připojit heslo Soutěž: Československo. Texty lze také osobně odevzdat do informačních center Prahy 9 na vysočanské radnici, respektive na Poliklinice Prosek. Uzávěrka odevzdaných je 15. května.