Ulice spojující Nusle s Podskalím a centrem města je podle správy ve špatném technickém stavu. „Oprava potrvá nejdéle do konce srpna 2018 a bude realizována po etapách, s možností zachování jednosměrného provozu,“ uvedla mluvčí TSK Barbora Lišková.

TSK v ulici vymění asfaltové povrchy vozovek, parkovací stání budou z velké žulové dlažby a chodníky z kamenné mozaiky. Opraveno bude rovněž odvodnění, inženýrské sítě a veřejné osvětlení. Zrekonstruován bude most přes Botič.

Rekonstrukce trápí Pražany v dopravě dlouhodobě:

Video
délka: 00:16.21

Doprava na Žižkově kolabuje. Řidiči v kolonách stráví desítky minut. David Zima

Od srpna jako obvykle

Jako první bude zcela uzavřen směr z Nuslí do centra a budou tudy smět jezdit pouze tramvaje. Řidiči budou úsek objíždět Bělehradskou ulicí nebo Jaromírovou, Křesomyslovou, Táborská, Čiklova a Vnislavovou ulicí dojedou do Podskalí na Výtoň. Po skončení prací začne správa opravovat silnici v opačném směru. V této fázi oprav podle Liškové neplánuje TSK ulici pro auta uzavřít.

Dopravní kolaps zejména v Seifertově ulici a jejím okolí způsobila v pondělí rekonstrukce Husitské na Žižkově. Problémy měli řidiči i MHD. Rekonstrukce je rozdělena na tři etapy, v první z nich stavbaři pracují mezi křižovatkami s Trocnovskou ulicí a Orebitskou ulicí. Do opravovaného úseku mohou pouze chodci. Vedení města v úterý sdělilo, že se pokusí se stavebníky dojednat zkrácení termínu oprav, které mají skončit až v listopadu.