Kompletní rekonstrukce silnice, chodníků, vjezdů, parkovacích stání, autobusových zastávek, veřejného osvětlení a zeleně trvala více jak rok. Celé okolí bylo ve špatném stavu a práce tak byly nanejvýš potřebné. Pro okolní domy byly navíc nebezpečné silné deště, vodu totiž kanalizace odváděla zcela nedostatečně.

„Rekonstrukce zahrnovala i rozšíření dešťové kanalizace, takže letos při přívalových deštích konečně nebyly nemovitosti v centru zaplaveny,“ řekla pro Blesk.cz radní Prahy pro technickou vybavenost Jana Plamínková. Jde teprve o druhou rekonstruovanou ulici v této městské části. Ta je nepříliš známá a nachází se poblíž Slivence.

Obce Slivenec a Holyně byly vždy vedeny jako samostatné obce, teprve v roce 1974 byly připojeny k Praze a spojeny do jedné městské části. Těžba známého  sliveneckého mramoru tu probíhala již od 13. století. Červeným sliveneckým mramorem je ozdoben například Zbraslavský kostel. Slivenecký mramor byl použit i jako základní kámen při stavbě Národního divadla, kam byl přivezen 16. května 1868.