Husitští vojáci budou v sobotu 15. července odolávat na Vítkově panské jízdě. Půjde o rekonstrukci bitvy, která se na místě odehrála 14. července roku 1420. Návštěvníci na akci uvidí přes sto válečníků v dobovém brnění s historickými zbraněmi.

Připomínka bitvy proběhne ve 13 a v 17 hodin, kromě toho ještě organizátoři chystají další rytířská klání. Vystoupí kejklíři, šermíři nebo minesengři, kteří budou hrát na středověké hudební nástroje.

Stylové bude také občerstvení. Dobová krčma nabídne pokrmy uvařené z dobových receptů 15. století. Objeví se také středověká lazebna, která nabídne koupele a masáže. Součástí bude také čím dál oblíbenější služba takzvaného fotokoutku. Zručnější lidé se budou moci zúčastnit kreativní dílny.

VIDEO: Rytířské oslavy pamatuje také Jelení příkop u Pražského hradu. Podívejte se, jak dobová akce vypadala

Video
Video se připravuje ...

Hudebníci a bojovníci se předvedli na středověké oslavě. Daniel Vitouš

Fotogalerie
22 fotografií