Cestující, kteří na Palmovce chtějí „vlézt“ do metra,  musí od pondělí 12. června použít vstup i výstup pouze východním vestibulem, tedy směrem k autobusovému obratišti a do ulice Na Žertvách. Důvodem je výstavba nového bezbariérového přístupu do metra, modernizace pohyblivých schodů a opravy přístřešků.

Maminky s kočárky i vozíčkáři

Nový bezbariérový přístup na Palmovce uvítají senioři, maminky s kočárky i hendikepovaní lidé. Přístup bude podle dopravního podniku řešený prostřednictvím svislého osobního výtahu umístěného vedle trojice eskalátorů z nástupiště do západního vestibulu a nahrazením stávajícího nákladního výtahu z vestibulu na povrch výtahem osobonákladním s příslušným povrchovým kioskem na uliční úrovni.

„Pro mne je to dlouhodobá priorita, od mého převzetí dopravní agendy jsme bezbariérových výtahů otevřeli už několik a tlačím na DPP i ostatní organizace, abychom v tomto směru rychle postupovali. Musí to být prostě standardní součást pražské městské dopravy. Rychlost budování bezbariérových stanic metra nás řadí ke světové špičce v tomto směru a je to pro veřejnou dopravu v Praze skvělá vizitka,“ řekl Petr Dolínek, předseda dozorčí rady DPP a náměstek primátorky pro dopravu, sport a volný čas (ČSSD). „Realizujeme schválený investiční plán. Snažíme se postupně rozšiřovat počet stanic metra, které mohou pohodlně používat osoby s omezenou možností pohybu i rodiče s kočárky. Nyní je v pražském metru již 70 procent všech stanic bezbariérových – 43 stanic z celkových 61 – a další přibývají,“ uvedl Martin Gillar, předseda představenstva a generální ředitel DPP.

Nové eskalátory a přístřešky

Pražský dopravní podnik se následujících pět měsíců nebude zabývat „pouze“ vybudováním bezbariérového vstupu, ale také modernizací eskalátorů.  „Spolu s výměnou eskalátorů západního vestibulu do úrovně křižovatky ulic Na Žertvách/Zenklova budou také opraveny výstupní přístřešky kryjící vstup do metra,“ dodala Řehková.

Fotogalerie
4 fotografie