Mistrovství České republiky v hale se uskutečnilo 18. a 19. února v Ostravě. „Atletické souboje v kategoriích dorostu a juniorů přinesly pozoruhodné výsledky našim talentovaným dorostenkám z oddílu Atletika Jižní Město,“ uvedli sportovci z oddílu.

Prvním úspěchem se může pyšnit Anna Kerbachová, která se stala dvojnásobnou mistryní České republiky a dokonce zlepšila i svůj český rekord.

V běhu na 60 metrů překážek vylepšila své vlastní maximum a nový český rekord má nyní hodnotu 8,24 sekundy, což je nejlepší dosažený evropský čas sezóny v její věkové kategorii. Úspěšná atletka si tak z Ostravy přivezla dvě zlaté medaile.

Tereza Elena Šínová pak získala dvě mistrovské stříbrné medaile. Nejprve výborně sekundovala své oddílové kolegyni ve sprintu na 60 metrů a doběhla druhá v čase 7,71 sekundy. Další stříbrný kov získala v dálce výkonem 590 cm, k tomu navíc přidala čtvrté místo v běhu na 60 metrů překážek.