Žižkovské masopustní slavnosti patří mezi jedny z nejstarších přetrvávajících masopustních oslav v Praze. Městská část se již od roku 1993 snaží pro své obyvatele a hosty z daleka i blízka každoročně připravit program plný hudby, tance, jídla, pití a veselí.

Návštěvníci Žižkovského masopustu se tak mohou těšit na tradiční masopustní pouť a maškarní průvody masek, kde nechybí postavy v nadživotní velikosti v kostýmech žižkovských frajerů, Pepíků či zástupců tamní galerky. Děti mohou spatřit i živá zvířata, dospělí se pak dočkají pravých zabijačkových pochutin.

V sobotu na masopustu, který se bude konat na náměstí Jiřího z Poděbrad, vystoupí v 17:30 i oblíbený Michal Nesvadba z Kouzelné školky, v neděli se pak můžete těšit na zabijačkové hody U Vystřelenýho oka či na komentovanou procházku převážně za filmovým, literárním a divadelním Žižkovem.

V úterý v 17 hodin pak přijde to nejdůležitější, a to průvod masek, které vyjdou z Jiřáku směrem k žižkovské radnici.

„Těšit se můžete na tradiční masky, chůdaře, dudáky, povozy a mnoho dalšího. Během průvodu se budou dokonce rozdávat i jitrnice. V 18:30 vše zakončí v parku u Viktorky Žižkov jedinečná Pyro & Fire Show,“ uvedla tisková mluvčí Prahy 3 Michaela Luňáčková.

Podívejte se, jak to na masopustu vypadalo loni:

Fotogalerie
23 fotografií