Vyznavači pouliční akce se skateboardem, kolečkovými bruslemi, terénním kolem a podobným vybavením budou mít o tomto víkendu v Modřanech důležitou událost. V sobotu 26. listopadu se totiž v ulici Pertoldova otevírá nová pumptracková dráha.

Jedná se vlastně o alternativní skatepark se speciálními nerovnými prvky. Překážky pro jedoucího sportovce jsou uspořádané do vlnovek a střídající výšku umístění člověk kopíruje svým tělem. Vzniká tím možnost celou překážku zdolat bez nutnosti odrážet se nebo šlapat na pedály.

Otevírání nového parku začíná ve 14 hodin, zúčastní se ho olympijská vítězka Eva Samková společně s dalšími členy českého snowboardcrossového týmu, dorazí také zástupci městské části Praha 12.

„Praha 12 se tak zanedlouho bude moci pyšnit špičkovým produktem v oblasti volnočasových aktivit, který zároveň velmi efektivně přispívá k nácviku a rozvoji široké škály pohybových dovedností lidí všech věkových kategorií. Sportovní areál bude v nočních hodinách uzamčený a jeho součástí bude také tribuna pro diváky k příležitosti pořádání soutěží,“ píše se na webu městské části.