Sváteční oslavy ve čtvrtek 17. listopadu pro automobilovou dopravu zcela uzavřou Národní třídu. Dopravní značky zákaz vjezdu budou na místě v platnosti od čtvrteční půlnoci až do 6 hodin ráno v pátek 18. listopadu.

Akce samotná se bude konat od 8 do 22 hodin, před jejím zahájením ale budou probíhat přípravy a naopak po jejím ukončení úklidové práce. Zásobování místních provozoven bude podle webu Prahy 1 možné mezi 6. až 8. hodinou ranní.

Změna jednosměrek

Pokud centrem metropole navzdory konání této akce potřebujete projet, objížďka v obou směrech bude v provozu. Pro tyto účely dojde také k dočasné změně v systému jednosměrných ulic v okolí tak, aby se auta vůbec mohla z oblasti dostat pryč.

Pokud pojedete z Masarykova nábřeží ve směru na Jungmannovu, budete muset vyrazit po trase Myslíkova, Spálená, Lazarská, Vladislavova a Charvátova. V opačném směru pak pojedete po ulicích Perlová, Uhelný trh, Skořepka, Na Perštýně, Bartolomějská, Karolíny Světlé, Konviktská a Divadelní.

Komplikace i pro parkování

Během oslav musejí řidiči také počítat se sníženým počtem parkovacích míst. Zákaz zastavení se objeví v ulicích okolo Národní třídy, bude platit stejně dlouhou dobu, jako zákaz vjezdu na uzavřenou ulici.

Parkovat tedy nepůjde v ulicích Na Perštýně, Karolíny Světlé, Ostrovní Mikulanská a Voršilská.