Pátek je posledním dnem k tomu vyrazit k vodě a ještě zachytit poslední sluneční paprsky. Od soboty si připravte deštníky. Na Českou republiku se totiž ženou deště, které má na svědomí tlaková níže. „Tlaková níže přichází z Atlantiku, přes Velkou Británii postupně až do celé Evropy a k nám,“ vysvětlila příčinu dešťů meteoroložka Dagmar Honsová.

Může za déšť úplněk?

I když se má shodou okolností dnes objevit na obloze úplněk, s horším počasím nemá nic společného. „Fáze měsíce na deště vliv nemá, jediný problém budou mít takzvaní meteosenzitivní lidé, kteří reagují citlivě na změny počasí. Trpí pak například bolestí hlavy nebo kloubů. Úplněk jim v tomto nepomůže, spíše naopak,“ uvedla meteoroložka. 

Déšť vystřídá zase slunce

V Praze se lidé budou muset připravit na deště i v pondělí a úterý. Nebudou sice tak vydatné jako o víkendu, ale deštníky rozhodně budou potřeba. Pak se situace ale zase uklidní a milovníci teplého počasí si budou moci na posledních pár zářijových dní nasadit sluneční brýle.

Počasí se k předchozím vedrům už ale nevrátí. „Bohužel, i když se v půlce příštího týdne trochu oteplí a zmizí déšť, abnormální teploty minulých týdnů se už nevrátí. Ke konci příštího týdne budou už ranní teploty klesat na stupnici kolem 3 °C,“ uzavřela Dagmar Honsová.

Jak nasáklé mraky postupují na Prahu sledujte ZDE.