Je to přitom činnost, která má smysl. Čím více baterií se dostane k recyklaci, tím méně přírodních zdrojů je poté potřeba při výrobě nových. Jak uvedla zástupkyně starosty městské části Iva Kotvová (Trojkoalice/SZ): „Bez jakéhokoliv přehánění považuji tuto oblast za klíčovou nejen v politice, ale i v našem každodenním životě. Chceme přece dalším generacím dát šanci žít v kvalitním životním prostředí.“

Baterie je potřeba recyklovat. (Ilustrační foto)
Baterie je potřeba recyklovat. (Ilustrační foto)
Autor: Shutterstock
Lidé z Prahy 4 mají možnost baterie odevzdávat ve sběrném dvoře Durychova nebo do nádob přímo v budově úřadu v ulici Antala Staška. Místní úřad za rok 2015 hlásí přesný počet 443 kilogramů odevzdaných použitých článků. Z jejich recyklace se podařilo získat 288 kilogramů druhotných surovin.

Rekord jižní části Prahy ale pochází z roku 2013, kdy se podařilo pouze v této oblasti odevzdat k recyklaci skoro 4 tuny použitých baterií. To je zhruba osminásobek čísla z loňského roku. K tomuto počtu podle úřadu přispěly místní školy, firmy, instituce a občané. Je tedy evidentní, že pokud se do programu zapojí početné skupiny lidí, materiálu se odevzdá víc.