10. června bylo na Břevnově vskutku horko. Policisté si v Patočkově ulici povšimli stojícího vozidla, ze kterou se valil kouř. Netrvalo dlouho, a skrz clony hustého dýmu začaly prošlehávat i plameny.

Policisté na místo okamžitě zavolali hasiče a mezitím se snažili oheň uhasit hasicím přístrojem, což se však nepovedlo,“ líčí mluvčí Policie ČR Jan Rybanský. Situaci nadále zkomplikoval fakt, že vozidlo se samovolně rozjelo po silnici. Řidička, která z něj těsně před tím, než k požáru došlo, totiž vystoupila, aby si uchránila zdraví, v panice však nejspíše zapomněla zatáhnout za ruční brzdu.

Dramatický souboj s časem

Co se dělo poté zní pomalu jak z nějakého akčního filmu. Jelikož totiž hrozilo, že rozjetá „pochodeň“ narazí do nedaleké kolony, nezbylo policistům nic jiného, než pokusit se o riskantní manévr, a to pokusit se jej zastavit odcloněním.

Video
Video se připravuje ...

V Patočkově ulici na pražském Břevnově se rozjel hořící vůz. Vytlačili ho ze silnicie policisté. Instagram Pražský okruh

„Jeden z policistů se proto rozhodl služebním vozem hořící automobil zastavit. Přední částí opakovaně narazil do hořícího vozu, aby ho vychýlil z jízdy,“ pokračuje Rybanský. Štěstí bylo jak na jeho straně, tak i na straně řidičů, které vůz mohl ohrozit.

„Vozidlo tímto manévrem vjelo na trávník, kde zcela zastavilo. Zároveň policista dával pozor, aby nezačalo také hořet. I tak oheň část vozidla poškodil,“ prozradil mluvčí.

„V ulici Patočkova jsme rychle uhasili požár v motorové části osobního auta,” sdělil k tomu bez bližších informací mluvčí Hasičského záchranného sboru Martin Kavka. Nějaká materiální škoda sice vznikla, ale co je podstatné, že při zákroku nebyl nikdo zraněn. Přitom nescházelo mnoho, aby tomu bylo jinak.

Fotogalerie
6 fotografií