V Novopacké ulici, jednom z hlavních tahů mimo Prahu směrem na východ, si policisté všimli černého vozidla, které se rozhodli podrobit běžné silniční kontrole. Jejich intuice se ukázala být na správném místě. „Řidič se choval nervózně a nebyl schopný poskládat souvislé věty,“ vysvětluje mluvčí Policie ČR Violeta Siřišťová.

„Jen“ marihuana?

Podezření, že je dotyčný opilý či na drogách, si policisté nemohli ověřit – muž se totiž odmítl podrobit orientační zkoušce. Co mu však přitížilo ještě víc, bylo to, že u něho lustrací policisté zjistili, že má platnou blokaci řidičského průkazu. „Na dotaz kolegů zda se ve vozidle nenacházejí nějaké drogy, odvětil, že veze jen nějakou marihuanu v kufru,“ pokračuje mluvčí.

Ukázalo se, že netvrdil pravdu. „Při prohlídce vozidla a řidiče samotného kolegové nalezli více než třicet gramů pervitinu, sedmdesát gramů marihuany a čtyři kilogramy tablet, které obsahovaly látku efedrin,“ povídá Siřišťová s tím, že tato látka je klíčová pro výrobu metamfetaminu. Díky tomu je muž nyní podezřelý nedovolené výroby omamných a psychotropních látek, zároveň ale také i za maření úředního rozhodnutí. Za oboje mu hrozí až pětiletý trest.

Video
délka: 01:11.33
Video se připravuje ...

V Novopacké ulici v Praze zadrželi policisté muže, který u sebe převážel marihuanu, pervitin, a kilogramy tablet potřebných pro výrobu drog. Policie České republiky

Fotogalerie
5 fotografií