Začátkem května 2019 šokoval nejen Pražany, ale vůbec obyvatele celé republiky doslova bestiální případ. V Modřanech, konkrétně v Hasově ulici, došlo k vraždě ženy (†56) a následnému požáru. Ten podle policistů zapálil její vrah Martin K. (36) proto, aby zahladil stopy. Záhy se ukázalo, že se nejen, že jedná o pravidelného uživatele drog, ale nadto ke všemu o bývalého policistu, který měl ke všemu doslova perverzní choutky. V noci, kdy vraždil, měl totiž namířeno za svou matkou, kterou chtěl znásilnit!

„Vražda se odehrála mezi osobami, které mezi sebou neměly žádný vztah, ba co víc. Následné prošetřování ukázalo, že se žena stala obětí tohoto násilného skutku pouze náhodou,“ komentoval tehdy případ Tomáš Hulan, mluvčí Policie CŘ. Muž skončil u soudu, kde na povrch vyplouvaly další fakta z jeho „nelichotivého“ života po policejní kariéře.

Nůž v hlavě

Podle obžaloby muž znásilnil vlastní matku, které vyhrožoval smrtí a posílal jí textové zprávy s výrazy „chcípneš“ nebo „chci tě zavraždit“. U soudu v minulosti vypovídaly ženy, které popisovaly Martinovo agresivní chování, násilí i pokusy o znásilnění. Minimálně jedno má soud za prokázané, přičemž svou oběť Martin K. vydíral.

Ostatně podle obžaloby vraždil „v úmyslu zrealizovat své sexuální násilné představy spočívající zejména ve znásilnění ženy a jejím následném podřezání“. Na zavražděnou zaútočil dvěma noži i dalšími nástroji. Muž přitom své činy u soudu vehementně popíral, a to i vzdor tomu, že svým známým rozesílal prapodivné nechutné SMS zprávy.

Jeho bývalý kolega u policie například vypověděl, že mu napsal zprávu, z níž se dalo vyčíst, že se Martin K. dopustil vraždy. Padla v ní slova o „potocích krve“. „O spánek jsem jí zlomil nůž,“ psal odsouzený a následně ve zprávě detailně popisoval sexuální praktiky, které na ženě po útoku vykonal. „Chtěl jsem zabít mámu, ale neotevřela mi, tak jsem zabil někoho jiného,“ napsal známému s tím, že zabije i sám sebe.

Notorický feťák

Své jednání přitom u soudu sváděl na drogy, a to i přestože soudní znalci označili jeho chování za „deviantní“. „Znalci naprosto ignorují účinky pervitinu. O sadismu neexistuje žádný důkaz,“ řekl soudu, revizní posudek označil za účelový. Už dříve uvedl, že po požití pervitinu trpěl halucinacemi a bludy a počínal si jako robot.

V minulosti u soudu pověděl také, že po požití drog byl schopen dlouhé hodiny masturbovat ve vaně. I že posílal zprávy, které se dle něho ale nezakládaly na pravdě, pouze vycházely z jeho fantazie. Že by muž konal v nepříčetnosti a pouze na základě drogové intoxikace soudce odmítl.

Výjimečný trest

„Soud velice pečlivě zvažoval, jestli jeho akutní intoxikace mohla mít vliv na jeho chování. Po vyslechnutí znaleckých posudků, jsme došli k závěru, že to vliv nemělo,“ sdělil v konečném rozsudku soudce Lukáš Slavík. „Odsuzuje se k trestu 28 let ve věznici se zvýšenou ostrahou, dále se mu nařizuje sexuologické léčení a musí uhradit škody.“ Státní zástupkyně Ladislava Čarvaš požadovala trest 30 let odnětí svobody.

Verdikt soudu se shoduje se závěry policistů, tedy že muž vtrhl do bytu zavražděné s tím, že na ní chtěl „realizovat své zvrácené sexuální představy, kdy chtěl ženu znásilnit a následně podřezat,“ odůvodnil Slavík své rozhodnutí. „Následně zapálil byt. Nejprve založil oheň u pohovky, dále pak pustil troubu na plno, do které vložil nádobu omotanou papírovou utěrkou a textilem a následně z bytu odešel. Kdyby nedošlo k včasnému zásahu, mohlo dojít k těžkým újmám na zdraví nájemníků především v přilehlých bytech.“ Policisté a hasiči tehdy evakuovali bezmála 80 lidí.

Nejde o jediný čin, který soud klade expolicistovi za vinu. Neušel trestu za znásilnění a následné vydírání ženy, kterou nejprve omámil nějakou látkou ve vánočním cukroví. „Za účelem soulože ji odvezl na blíže neznámé místo. Zde ji vyhrožoval zbitím a zabitím, poškozená se pod vlivem omamné látky nebyla schopná bránit. Obžalovaný ji strhl kalhoty i kalhotky a znásilnil,“ sdělil soudce.

„Obžalovaný v úmyslu zakrýt svůj čin, poslal ženě fotky, které pořídil během znásilnění s výhrůžkami, že je přepošle její rodině, přátelům i do práce. Pod tímto nátlakem žena jednání obžalovaného nenahlásila,“ vypověděl dále. Bývalý policista, který si konečný verdikt nepřišel vyslechnout, se proti pravomocnému verdiktu může odvolat.

Video
Video se připravuje ...

Expolicistu přivádějí do soudní síně, 19. října 2020 David Zima

Fotogalerie
58 fotografií